LAJMI I FUNDIT:

Louis Vuitton nxjerr në shitje çizmet që imitojnë këmbën e një femre

Louis Vuitton nxjerr në shitje çizmet që imitojnë këmbën e një femre
(Foto: Louis Vuitton)

Marka e modës, Louis Vuitton, ka lansuar së fundmi çizme që imitojnë këmbën e një femre.

Qëllimi i këtij edicioni të modës është të krijojë një iluzion optik dhe ato janë krijuar për të imituar këmbën e një gruaje në atë mënyrë që të duken si këpucë të zeza me taka dhe çorape të bardha sipër nyjave.

Çizmet mund të blihen në versione të shkurtra dhe të gjata, por kur bëhet fjalë për materialin që imiton lëkurën e njeriut, ato vijnë në dy ngjyra. Çmimi aktual i këtyre çizmeve në faqen zyrtare të Louis Vuitton është 2.470 dollarë amerikanë (2.279 euro).

(Foto: TikTok)

Influencuesja Isabelle Allain që ndiqet nga më shumë se 1.4 milion njerëz, ndau entuziazmin e saj për këto çizme, duke thënë se i donte që në momentin që i pa në pasarelë.

Bellingham bëhet fytyra e Louis Vuitton, do të nënshkruajë një kontratë shumëmilionëshe
Lexo po ashtu Bellingham bëhet fytyra e Louis Vuitton, do të nënshkruajë një kontratë shumëmilionëshe

Megjithatë, ndjekësit e saj në përgjithësi nuk janë entuziastë për çizmet dhe shumica prej tyre mendojnë se janë shumë të shtrenjta.

Për të kujtuar, çizmet nga koleksioni i ri Louis Vuitton janë vetëm disa nga dizajnet e pazakonta të modës së lartë në vitet e fundit. Edhe brendet, si Balenciaga dhe MSCHF, kanë tërhequr vëmendjen me seritë ‘gazmore’ të këpucëve me çmime shumë të larta. /Telegrafi/

Në trend Femra

Më shumë
Këto janë profesionet që kërkohet një IQ e lartë, mësoni nëse jeni edhe ju në mesin e këtyre profesionistëve

Këto janë profesionet që kërkohet një IQ e lartë, mësoni nëse jeni edhe ju në mesin e këtyre profesionistëve

Psikologji
12 femrat më të suksesshme shqiptare, të cilat janë të lindura për t’i pushtuar majat në fushat e tyre

12 femrat më të suksesshme shqiptare, të cilat janë të lindura për t’i pushtuar majat në fushat e tyre

Femra
Metoda sekrete të grimit, për t'i bërë sytë të duken më të mëdhenj

Metoda sekrete të grimit, për t'i bërë sytë të duken më të mëdhenj

Femra
A është ky trendi më i çuditshëm - influencerja

A është ky trendi më i çuditshëm - influencerja "qëndis" veshët për t'u dukur si vathë, videoja merr 8.6 milionë shikime në TikTok

Moda
Kjo është arsyeja e vetme pse ju dalin puçrra në ballë

Kjo është arsyeja e vetme pse ju dalin puçrra në ballë

Kujdesi për lëkurën dhe trupin
Dëgjo me zemër

Dëgjo me zemër

Prindër dhe fëmijë
Kalo në kategori