LAJMI I FUNDIT:

Llogarinë në Facebook dhe Instagram mund ta verifikoni me pagesë

Llogarinë në Facebook dhe Instagram mund ta verifikoni me pagesë

Twitter ka bërër shenjën e lakmuar të verifikimit me pagesë pasi kaloi në pronësi të Elon Musk.

Reklama

Të njëjtën gjë po e bën edhe kompania Meta, e cila ka nën menagjim Facebook dhe Instagram.

Kështu së paku ka bërë të ditur pronari i saj, Mark Zuckerberg, i cili ka dhënë detaje sesa kushton verifikimi i llogarisë.

“Këtë javë ne po fillojmë të promovojmë Meta Verified – një shërbim abonimi që ju lejon të verifikoni llogarinë tuaj me një ID, të merrni një shenjë të kaltër”, shkroi ai në llogarinë personale në Facebook.

“Ky funksion i ri ka të bëjë me rritjen e autenticitetit dhe sigurisë në të gjitha shërbimet tona. Meta Verified fillon me 11,99 dollarë në muaj në ueb ose 14,99 dollarë në muaj në iOS”, pohoi 38-vjeçari.

Kompania ka deklaruar se shërbimi në fillim do nis në Australi dhe Zelandë të Re ndërsa së shpejti edhe në vende të tjera. /Telegrafi/

Në trend Teknologji

Më shumë
Google prezanton Pixel 8 dhe 8 Pro, si dhe Pixel Watch 2

Google prezanton Pixel 8 dhe 8 Pro, si dhe Pixel Watch 2

Teknologji
iPhone 15 Pro Max vs Samsung Galaxy S23 Ultra, kush i mbijetoi testit të rënies?

iPhone 15 Pro Max vs Samsung Galaxy S23 Ultra, kush i mbijetoi testit të rënies?

Teknologji
Prezantohet Nokia XR21 Limited Edition, HDM Global filloi prodhimin në Evropë

Prezantohet Nokia XR21 Limited Edition, HDM Global filloi prodhimin në Evropë

Teknologji
CEO i SoftBank: Inteligjenca artificiale që tejkalon atë njerëzore në pothuajse të gjitha fushat, do të vijë brenda 10 vjetëve

CEO i SoftBank: Inteligjenca artificiale që tejkalon atë njerëzore në pothuajse të gjitha fushat, do të vijë brenda 10 vjetëve

Teknologji
Një përdorues i iPhone 15 lëshon një paralajmërim – thotë se një aplikacion po e zbraz 25% të baterisë së telefonit të tij

Një përdorues i iPhone 15 lëshon një paralajmërim – thotë se një aplikacion po e zbraz 25% të baterisë së telefonit të tij

Teknologji
Sneaker X është një kompjuter i fuqishëm në formën e lëkurës

Sneaker X është një kompjuter i fuqishëm në formën e lëkurës

Teknologji
Kalo në kategori