LAJMI I FUNDIT:

Live

Live Shqipëri-Itali

Mbyllet ndeshja, Itali 2-1 Shqipëri – gjithçka çfarë ndodhi para, gjatë dhe pas ndeshjes

Përditesuar 15/06/2024 13:44

Shqipëria ka pësuar humbje me rezultat 2-1 ndaj Italisë në ndeshjen hapëse të tyre në Kampionatin Evropian, e vlefshme për grupin B.


array(3) { ["date"]=> string(19) "06-24-2024 19:47:59" ["time"]=> string(16) "24/06/2024 19:47" ["update"]=> bool(false) } 24/06/2024 19:47

Formacionet zyrtare, Shqipëri – Spanjë: Sylvinho bën një ndryshim në përbërje

Kombëtarja e Shqipërisë dhe ajo e Spanjës kanë publikuar tashmë formacionet zyrtare para duelit që do të nis me fillim nga ora 21:00.

Dy ekipet kombëtare do të luajnë përballë njëra-tjetrës në “Merkur Spiel-Arena” të Dusseldorfit, aty ku shumica e tifozëve prezent pritet të jenë shqiptarë.

Shqipërisë i duhet fitorja për të siguruar kualifikimin tutje, ndërsa në rast barazimi atëherë do të duhej të prisnim rezultatet nga ndeshjet e grupeve tjera për të shikuar se cilat janë mundësitë tona.


Lexo lajmin e plotë…

array(3) { ["date"]=> string(19) "06-19-2024 16:54:05" ["time"]=> string(16) "19/06/2024 16:54" ["update"]=> bool(false) } 19/06/2024 16:54

GOOOOOL

90+5′ Aksion i bukur i Shqipërisë. Gjasula gjuan bukur nga brenda zonës për të shënuar për 2-2.

array(3) { ["date"]=> string(19) "06-19-2024 16:22:09" ["time"]=> string(16) "19/06/2024 16:22" ["update"]=> bool(false) } 19/06/2024 16:22

63′ Asllani provon goditjen, Livakovic në vend. Shqipëria del nga mbrojtja dhe organizon aksion të mirë.

array(3) { ["date"]=> string(19) "06-19-2024 16:12:15" ["time"]=> string(16) "19/06/2024 16:12" ["update"]=> bool(false) } 19/06/2024 16:12

53′ Kovacic gjuan nga distanca, topi devijohet, por pret Strakosha.

array(3) { ["date"]=> string(19) "06-19-2024 16:09:45" ["time"]=> string(16) "19/06/2024 16:09" ["update"]=> bool(false) } 19/06/2024 16:09

50′ Luka Sucic i futur në pjesën e dytë, gjuan me të majtën, por Thomas Strakosha pret bukur.

array(3) { ["date"]=> string(19) "06-16-2024 00:11:08" ["time"]=> string(16) "16/06/2024 00:11" ["update"]=> bool(false) } 16/06/2024 00:11

Kaq nga ne për sonte, shihemi në ndeshjen e radhës

Për t’i lexuar të gjitha lajmet për ndeshjen, Itali – Shqipëri klikoni këtu….

array(3) { ["date"]=> string(19) "06-16-2024 00:09:29" ["time"]=> string(16) "16/06/2024 00:09" ["update"]=> bool(false) } 16/06/2024 00:09

Notat e lojtarëve, Itali 2-1 Shqipëri: Shpëtojnë vetëm Bajrami dhe Gjimshiti, Bastoni lojtar i ndeshjes

Shqipëria ka pësuar humbje me rezultat 2-1 ndaj Italisë në ndeshjen hapëse të tyre në Kampionatin Evropian, e vlefshme për grupin B.

Nedim Bajramit hapi ndeshjen, por italianët u kthyen me golat Alessandro Bastonit dhe Nicolo Barellas.

Italia si skuadër u vlerësua me notën 7.09, ndërsa Shqipëria me notën 6.63.


Lexo lajmin e plotë…. 

array(3) { ["date"]=> string(19) "06-15-2024 23:56:27" ["time"]=> string(16) "15/06/2024 23:56" ["update"]=> bool(false) } 15/06/2024 23:56

Sylvinho reagon pas ndeshjes me Italinë: I kënaqur me paraqitjen, por jo me rezultatin

Trajneri Sylvinho u shfaq i zhgënjyer me rezultatin ndaj Italisë, por vlerësoi paraqitjen e skuadrës, teksa theksoi se ekipi u pa në vështirësi vetëm në 20-25 minutat e para të takimit.

Zhgënjim për rezultatin apo i kënaqur me lojën?

I zhgënjyer me rezultatin, por i kënaqur me atë që dhamë në fushë.


Lexo lajmin e plotë…

array(3) { ["date"]=> string(19) "06-15-2024 23:43:39" ["time"]=> string(16) "15/06/2024 23:43" ["update"]=> bool(false) } 15/06/2024 23:43

Asllani flet pas ndeshjes me Italinë: Më vjen keq për tifozët, ishin të jashtëzakonshëm

Kombëtarja e Shqipërisë pësoi humbje me rezultat 2-1 ndaj Italisë në ndeshjen hapëse të Kampionatit Evropian 2024, e vlefshme për grupin B.

Golin e vetëm në këtë sfidë për kuqezinjtë e realizoi Nedim Bajrami, i cili gjeti rrugën e rrjetës teksa nuk kishte kaluar as një minutë që nga fillimi i ndeshjes.

Pas përfundimit të ndeshjes, mesfushori Kristjan Asllani pranoi se po ndjen shumë keqardhje që nuk arritën t’i gëzonin tifozët kuqezi me një rezultat pozitiv.


Lexo lajmin e plotë…

array(3) { ["date"]=> string(19) "06-15-2024 23:42:46" ["time"]=> string(16) "15/06/2024 23:42" ["update"]=> bool(false) } 15/06/2024 23:42

Spalletti ishte i acaruar me disa gjëra pas ndeshjes ndaj Shqipërisë edhe pse Italia e tij fitoi

Përzgjedhësi i Italisë, Luciano Spalletti ishte kritik ndaj ekipit të tij edhe pse fituan me rezultat 2-1 ndaj Shqipërisë në ndeshjen hapëse të grupit B.

Nedim Bajrami shënoi pas 23 sekondash, duke arritur një rekord i ri i të gjitha kohërave në Kampionatin Evropian.

Megjithatë, Alessandro Bastoni dhe Nicolo Barella shënuan për të kthyer ndeshjen në favor të Italisë.


Lexo lajmin e plotë…

array(3) { ["date"]=> string(19) "06-15-2024 23:41:49" ["time"]=> string(16) "15/06/2024 23:41" ["update"]=> bool(false) } 15/06/2024 23:41

Nedim Bajrami deklarohet pas humbjes: Dhamë maksimumin, tani të mendojmë për Kroacinë

Kombëtarja e Shqipërisë pësoi humbje me rezultat 2-1 ndaj Italisë në ndeshjen hapëse të Kampionatit Evropian 2024, e vlefshme për grupin B.

Golin e vetëm në këtë sfidë për kuqezinjtë e realizoi Nedim Bajrami, i cili gjeti rrugën e rrjetës teksa nuk kishte kaluar as një minutë që nga fillimi i ndeshjes.

Pas përfundimit të takimit, Bajrami deklaroi se skuadra dha maksimumin dhe se tashmë duhet të fokusohet tek ndeshja e radhës ndaj Kroacisë.


Lexo lajmin e plotë…

array(3) { ["date"]=> string(19) "06-15-2024 22:55:44" ["time"]=> string(16) "15/06/2024 22:55" ["update"]=> bool(false) } 15/06/2024 22:55

Mbyllet ndeshja

array(3) { ["date"]=> string(19) "06-15-2024 22:55:16" ["time"]=> string(16) "15/06/2024 22:55" ["update"]=> bool(false) } 15/06/2024 22:55

90+5′ Mitaj me gjuajtje drejt portës, por topi shkon jashtë.

array(3) { ["date"]=> string(19) "06-15-2024 22:52:17" ["time"]=> string(16) "15/06/2024 22:52" ["update"]=> bool(false) } 15/06/2024 22:52

Katër minuta lojë shtesë

array(3) { ["date"]=> string(19) "06-15-2024 22:50:44" ["time"]=> string(16) "15/06/2024 22:50" ["update"]=> bool(false) } 15/06/2024 22:50

90′ Manaj i vetëm me Donnarumman, por portieri italian mbron gjuajtjen e tij. Ishim afër barazimit.

array(3) { ["date"]=> string(19) "06-15-2024 22:19:25" ["time"]=> string(16) "15/06/2024 22:19" ["update"]=> bool(false) } 15/06/2024 22:19

59′ Chiesa gjuan, por për fat topi shkon jashtë.

array(3) { ["date"]=> string(19) "06-15-2024 22:04:52" ["time"]=> string(16) "15/06/2024 22:04" ["update"]=> bool(false) } 15/06/2024 22:04

Nis pjesa e dytë

46′ Italia nis topin nga mesi i fushës.

array(3) { ["date"]=> string(19) "06-15-2024 21:49:54" ["time"]=> string(16) "15/06/2024 21:49" ["update"]=> bool(false) } 15/06/2024 21:49

Mbyllet pjesa e parë

array(3) { ["date"]=> string(19) "06-15-2024 21:45:53" ["time"]=> string(16) "15/06/2024 21:45" ["update"]=> bool(false) } 15/06/2024 21:45

44′ Jasir Asani provon gjuajtjen e tij, por topi shkon mbi portë.

array(3) { ["date"]=> string(19) "06-15-2024 21:43:03" ["time"]=> string(16) "15/06/2024 21:43" ["update"]=> bool(false) } 15/06/2024 21:43

40′ Sërish Thomas Strakosha pret, kësaj radhe gjuajtjen e Gianluca Scamaccas.