LAJMI I FUNDIT:

Live

Postet:

Live Ballkani-Viktoria Plzen

Gjithçka çfarë ndodhi para, pas dhe gjatë ndeshjes, Ballkani 0-1 Viktoria Plzen

Përditesuar 30/11/2023 17:33

Ballkani ka humbur me rezultat 1-0 ndaj Viktoria Plzen në kuadër të xhiros së pestë të grupit C në Ligën e Konferencës.

Kjo sfidë ishte zhvilluar në stadiumin “Air Albania” në Tiranë, për shkak se fusha në “Fadil Vokrri” nuk i plotësonte kriteret e nevojshme për zhvillimin e një ndeshje.

Një dalje e gabuar e Koliçit në minutën e 81-të bëri që mysafirët të kalojnë në avantazh me anë të Pavel Sulc i cili shënoi për rezultatin 1-0.

Për t’u kualifikuar në fazën tjetër, Ballkanin e pret një mision mjaft i vështirë, pasi tani do të duhet të mposhtin Dinamo Zagrebin në Kroaci.

Postet:
Mbylle
30/11/2023 21:34

Koliçi: Humbje e dhimbshme për shkak të mënyrës se si erdhi goli

Portieri i Ballkanit, Enea Koliçi ka thënë pas ndeshjes se humbja ndaj Viktoria Plzenit ishte mjaft e dhimbshme për shkak të mënyrës se si erdhi.

Viktoria Plzen arriti të shënojë në minutat e fundit të ndeshjes si pasojë e një dalje të gabuar të Koliçit.

Sipas tij ky gol mund të evitohej dhe bëri vetëkritikë, duke thënë se ka mundur të jetë më i kujdesshëm në atë rast.

Lexo lajmin e plotë…


30/11/2023 21:33

Ilir Daja vlerëson paraqitjen e Ballkanit, thotë se mungesat ndikuan në rezultat

Trajneri i Ballkanit, Ilir Daja, në konferencën për shtyp pas ndeshjes me Viktoria Plzen ka thënë se ky ishte maksimumi që mund të bënte Ballkani, duke marrë parasysh mungesat që i kishin për këtë ndeshje.

Ballkani pësoi humbje me rezultat 1-0 ndaj Plzenit në “Air Albania”, në ndeshjen e parafundit të grupit C në Ligën e Konferencës.

Lexo lajmin e plotë…


30/11/2023 21:27

Jashanica: Nuk i shfrytëzuam rastet

Bajram Jashanica ka thënë se ishte një ndeshje shumë e vështirë ndaj Viktoria Plzenit në kuadër të Ligës së Konferencës.

Ballkani pësoi humbje 1-0 në Tiranë, duke i vështirësuar punët për ta kaluar grupin.

Lajmi i plotë>>>


30/11/2023 21:18

Kuç thotë se ndeshjen ndaj Viktoria Plzenit e kishin përgatitur për ta fituar

Edvin Kuç ka thënë se Ballkani e meritoi të fitonte në këtë ndeshje edhe pse pësuan humbje 1-0 ndaj Viktoria Plzenit.

Kapiteni i skuadrës nga Suhareka tregoi se ata ishin përgatitur për të fituar në këtë duel, por që u mungoi fati.

Lajmi i plotë>>>


30/11/2023 21:02

Ballkani 0-1 Viktoria Plzen, notat e lojtarëve

Ballkani ka pësuar humbje me rezultat 1-0 ndaj Viktoria Plzen në ndeshjen e cila u zhvillua në stadiumin “Air Albania” në Tiranë.

Suharekasit ishin më të mirë në pjesën e parë të takimit ku kishin disa raste ideale për të shënuar me Edvin Kuc, Qëndrim Zybën dhe Berrnard Karricën, por që të gjithë u treguan të pasaktë para portës.

Mysafirët shtuan intensitetin e lojës në pjesën e dytë, ku edhe gjetën golin në minutën e 80-të për të marrë fitoren e radhës.

Lexo lajmin e plotë…


30/11/2023 20:42

Ballkani pëson në Tiranë: Fati i kualifikimit do të vendoset në Kroaci ndaj Dinamo Zagrebit

Ballkani ka humbur me rezultat 1-0 ndaj Viktoria Plzen në kuadër të xhiros së pestë të grupit C në Ligën e Konferencës.

Kjo sfidë ishte zhvilluar në stadiumin “Air Albania” në Tiranë, për shkak se fusha në “Fadil Vokrri” nuk i plotësonte kriteret e nevojshme për zhvillimin e një ndeshje

Ballkani ishte skuadër më e mirë në këtë pjesë duke rrezikuar në disa raste portën e mysafirëve.

Lexo lajmin e plotë…


30/11/2023 20:39

Ballkani mposhtet nga Viktoria Plzeni

90+4′ Ballkani ka pësuar humbje 1-0 ndaj Viktoria Plzenit në rrethin e pestë të fazës së grupeve në Ligën e Konferencës.


30/11/2023 20:26

Viktoria Plzeni kalon në epërsi

81′ Viktoria Plzen ka shënuar për 1-0 me anë të Pavel Sulc.


30/11/2023 20:18

Ballkani nuk shënon nga gjuajtja e lirë

74′ Ballkani ka lëshuar një mundësi të artë shënimi, pasi Bajram Jashanica goditi jashtë nga gjuajtja e lirë.


30/11/2023 19:55

Mbyllet pa fitues pjesa e parë mes Ballkanit dhe Viktoria Plzenit

Ballkani dhe Viktoria Plzen kanë luajtur baras me rezultat 0-0 pas 45 minutave të para në stadiumin “Air Albania” në Tiranë.

Kjo ndeshje është e vlefshme për xhiron e pestë të Ligës së Konferencës në grupin C aty ku lider është ekipi çek me 13 pikë momentalisht.

Ballkani ishte skuadër më e mirë në këtë pjesë duke rrezikuar në disa raste portën e mysafirëve.

Lexo lajmin e plotë…


30/11/2023 19:52

Fillon pjesa e dytë mes Ballkanit dhe Plzenit

46′ Ballkani do të shpresojë që të fitojë në këtë pjesë të dytë, pasi pjesa e parë përfundoi 0-0.


30/11/2023 19:33

Mbyllet pjesa e parë pa gola mes Ballkanit dhe Viktoria Plzenit

45+3′ Ballkani dhe Viktoria Plzeni kanë shkuar në pushimin mes pjesëve, duke mos arritur të shënojnë gol në 45 minutat e parë të ndeshjes që po luhet në “Air Albania”.


30/11/2023 19:29

Ene Koliçi me pritje bravoroze

42′ Enea Koliçi bëri një pritje fantastike, kur Viktoria Plzen rrezikoi nga gjuajtja e lirë, rezultati vazhdon të jetë 0-0.


30/11/2023 19:23

Ballkani kërkoi penallti për lojë të dyshuar me dorë

37′ Ballkani kërkoi penallti për një lojë me dorë nga anëtari i Plzenit, por gjyqtari sinjalizoi se loja duhej vazhduar.


30/11/2023 19:21

Bernard Karrica ishte afër shënimit të golit të epërsisë

35′ Bernard Karrica bëri një goditje të fuqishme, por portieri i Viktoria Plzenit bëri një intervenim mahnitës.


30/11/2023 19:17

Armend Thaqi shpërdoron një super aksion

31′ Armend Thaqi ka shpërdoruar një super aksion që u nis nga Nazmi Gripshi, pasi mbrojtësi i Ballkanit nuk arriti të harkonte si duhej në zonën e Viktoria e Plzenit, me topin që përfundoi në duart e portierit kundërshtar


30/11/2023 19:01

Ballkani krijon rastin e parë për gol

13′ Ballkani ishte shumë afër të kalonte në epërsi ndaj Viktoria Plzenit, kur Berisha dhe Zyba patën raste të njëpasnjëshme, por goditjet e tyre shkuan mbi portë.


30/11/2023 18:44

Fillon ndeshja mes Ballkanit dhe Viktoria Plzenit në “Air Albania”

Ballkani do të shpresojë t’i marrë pikët e plota, që do t’i mbanin gjallë shpresat për kalimin në fazën e eliminimit direkt.


30/11/2023 16:50

Formacionet zyrtare: Ballkani synon pikët e plota ndaj Viktoria Plzenit

Ballkani do të përballet sot (30 nëntor) me Viktoria Plzenin në kuadër të rrethit të pestë në Ligën e Konferencës.

Ndeshja që fillon në ora 18:45, do të luhet në stadiumin “Air Albania” në Tiranë, pasi stadiumi i vetëm për ndeshje ndërkombëtare në Kosovë, “Fadil Vokrri”, i është nënshtruar procesit të rinovimit të detyruar nga UEFA.

Formacionet zyrtare


30/11/2023 16:45

Dita e ndeshjes: Ballkani e pret Viktoria Plzenin në “Air Albania”

Ballkani luan sot ndaj Viktoria Plzenit në kuadër të ndeshjes së pestë të Grupit C në Ligën e Konferencës.

Therandasit janë nikoqir të çekëve në takimin që pritet të zhvillohet në stadiumin “Air Albania” në Tiranë, me fillim nga ora 18:45.

Lajmi i plotë>>>