LAJMI I FUNDIT:

Lista e 10 super makinave më të shtrenjta në botë

Lista e 10 super makinave më të shtrenjta në botë

Në këtë video të mëposhtme, ne do të njihemi me dhjetë super makinat më të shtrenjtë në botë.

Modeli i më i shtrenjtë është makina Bugatti La Voiture Noire, i cili kushton plot 25 milion euro dhe ajo është makina më e shtrenjtë që është ndërtuar ndonjëherë për rrugë, dhe është një makinë që është prodhuar vetëm 1 e tillë në të gjithë botën, dhe ajo është shitur menjëherë, transmeton Telegrafi.

Pronarit të ri të Bugattit ju deshën 2 vite të priste që makina të ndërtohej dhe të bëhej e tij.


Në listë është edhe Aston Martin Valkyrie, i cili ka një motor V12 6.5 litra që prodhon 1000 kuaj fuqi dhe ka 740 Nm çifte rrotullues maksimale dhe kushton rreth 3.25 milionë dollarë.

Koenigsegg Jesko kushton rreth 4 milionë dollarë dhe është gjithashtu në këtë listë, dhe ju mund të zbuloni se cilat makina tjera mund të përfshihen në këtë listë në videon bashkëngjitur poshtë. /Telegrafi/