LAJMI I FUNDIT:

Liberalizmi i vizave brenda 90 ditësh, misioni i pamundur i Haradinajt (Video)

Liberalizmi i vizave brenda 90 ditësh, misioni i pamundur i Haradinajt (Video)

Fuushata elektorale e 11 qershorit solli një ndër premtimet më të ndjeshme për shoqërinë kosovare siç është liberalizimi i vizave.

Kryeministri tashmë i zgjedhur, Ramush Haradinaj, vendosi një afat prej 90 ditësh për të hequr regjimin e vizave për qytetarët e tij.


Por edhe kjo duket të mbetet vetëm premtim fushate.

Realizimi i premtimit të Haradinajt, po shihet me skepticizëm të madh si nga ekspertët ashtu dhe nga qytetarët, raporton TribunaChannel.

Lirim Zorra, njohës i çështjeve të integrimeve evropiane theksoi se vizat nuk mund të hiqen pa një marrëveshje të qartësuar për demarkacionin

Ndërsa Arbnor Sadiku, politolog, bëri të ditur lëvizja e lirë për qytetarët e Kosovës është një proces i vonuar. Por që do marrë ende shumë kohë.

Në trend Lajme

Më shumë
“Edhe ti mendon që Kurti është i rekrutuar i Serbisë”, “Unë nuk mendoj, unë e di” – përplasje mes Dibran Hoxhës dhe Lirim Mehmetaj

“Edhe ti mendon që Kurti është i rekrutuar i Serbisë”, “Unë nuk mendoj, unë e di” – përplasje mes Dibran Hoxhës dhe Lirim Mehmetaj

Lajme
Ndryshimet në skemën sociale, familjet në nevojë që kanë fëmijë mbi pesë vjeç mund të aplikojnë sërish për ndihmë financiare

Ndryshimet në skemën sociale, familjet në nevojë që kanë fëmijë mbi pesë vjeç mund të aplikojnë sërish për ndihmë financiare

Lajme
Vranët dhe me diell, gjatë ditës shkarkime rrufesh

Vranët dhe me diell, gjatë ditës shkarkime rrufesh

Lajme
Vërshohet Podujeva pas reshjeve të shiut, Bulliqi akuzohet për keqqeverisje

Vërshohet Podujeva pas reshjeve të shiut, Bulliqi akuzohet për keqqeverisje

Lajme
Kosova përshëndet zgjedhjen e Afrim Gashit në krye të Parlamentit të Maqedonisë së Veriut

Kosova përshëndet zgjedhjen e Afrim Gashit në krye të Parlamentit të Maqedonisë së Veriut

Lajme
Avdyli nga Lista Guxo thotë se s’ka vija të kuqe për PDK-në, reagojnë analistët

Avdyli nga Lista Guxo thotë se s’ka vija të kuqe për PDK-në, reagojnë analistët

Lajme
Kalo në kategori