LAJMI I FUNDIT:

LG Thinq Washer është makina e zgjuar për larjen e rrobave

LG Thinq Washer është makina e zgjuar për larjen e rrobave

Njihet për prodhimin e televizorëve, telefonave dhe pajisjeve tjera të avancuara, ndërsa tani LG duket se do zgjerohet edhe më shumë, për të ndihmuar njerëzit në punët e përditshme.

Reklama

Aktiviteti CES 2020, ka sjellë edhe LG Thinq Washer, që është një makinë e zgjuar për larjen e rrobave, aplikacioni i së cilës mund të kryejë vet shumë veprime, në bazë të përmbajtjes së materielit që ndodhet në të, transmeton Telegrafi.

Varësisht se çfarë materiale janë, makina do të rrotullohet më shpesh apo më rrallë, si dhe kohëzgjatjen e duhur deri në larjen e rribave që janë futur në të.

Sipas LG, kjo makinë do të ruajë deri në 15 për qind dëmtimin e rrobave nga larjet e shpeshta, derisa procesi i larjes, do të bazohet në butësinë që rrobat kanë.

Me fjalë tjera, ky është sistemi modern i makinave për larjen e rrobave, që dikur mund të lanin me ujë shumë të nxehtë apo të ftohtë.

Sistemi mund të komandohet me zë, për të specifikuar nëse brenda ka xhinse apo çarçafë të bardhë, dhe nëse ka ndonjë njollë që duhet larguar. /Telegrafi/

Në trend Teknologji

Më shumë
Një përdorues i iPhone 15 lëshon një paralajmërim – thotë se një aplikacion po e zbraz 25% të baterisë së telefonit të tij

Një përdorues i iPhone 15 lëshon një paralajmërim – thotë se një aplikacion po e zbraz 25% të baterisë së telefonit të tij

Teknologji
Shfaqja e parë në 'Sphere' duket sikur ishte një spektakël mbresëlënës

Shfaqja e parë në 'Sphere' duket sikur ishte një spektakël mbresëlënës

Teknologji
Apple fajëson defektet e iOS 17 dhe aplikacionet si Instagram për nxehtësinë e iPhone 15

Apple fajëson defektet e iOS 17 dhe aplikacionet si Instagram për nxehtësinë e iPhone 15

Teknologji
Dizajni i Samsung Galaxy S24 Ultra u zbulua përmes renderëve të CAD

Dizajni i Samsung Galaxy S24 Ultra u zbulua përmes renderëve të CAD

Teknologji
iPhone i ri me titan, dështoi në testin e qëndrueshmërisë

iPhone i ri me titan, dështoi në testin e qëndrueshmërisë

Teknologji
Imazhet e Samsung Galaxy S24 zbulojnë dizajnin e sheshtë

Imazhet e Samsung Galaxy S24 zbulojnë dizajnin e sheshtë

Teknologji
Kalo në kategori