Smartfoni i fundit nga LG, do të lansohet në Shtetet e Bashkuara më një nëntor, derisa para porositë do të fillojnë nga 25 tetori.

Me të dalë në shitje në fillim të muajit, me çmim fillestar prej 630 eurove, G8X do të jetë në dispozicion edhe në tregjet tjera të mëdha si Gjermani, Brazil, Japoni, Turqi, Meksikë dhe Spanjë, transmeton Telegrafi.

Raportohet se çmimi fillestar për këtë telefon fillon nga 200 euro, derisa nëse blihet me telefoninë AT&T, mund të paguhet për 30 muaj.

Ky çmim është shumë i arsyeshëm për LG G8X, që e ka procesorin Qualcomm Snapdragon 850, 6 GB RAM, kamerë të trefishtë dhe bateri 4,000mAh. /Telegrafi/