Disa orë para mbajtjes së seancës konstituive të Kuvendit të Kosovës, Lidhja Demokratike (LDK) do të mbajë mbledhjen e Kryesisë.

Sipas njoftimit, takimi pritet të filloj në ora 10:00 në selinë qendrore të kësaj partie.

Kujtojmë se të enjten duke filluar nga ora 15:00, Kuvendi i Kosovës do të mbajë seancës konstituive.

Ndryshe, mbrëmë dy liderët e dy partive, Albin Kurti dhe Isa Mustafa kanë thënë se ende nuk kanë arritur marrëveshjen për bashkëqeverisje. /Telegrafi/