LAJMI I FUNDIT:

Lajçak dhe Bregu flasin për përgatitjet për Samitin e ardhshëm të Berlinit në Tiranë

Lajçak dhe Bregu flasin për përgatitjet për Samitin e ardhshëm të Berlinit në Tiranë

I dërguari i BE-së për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak ka shkruar edhe për takimin me sekretaren e Këshillit për Bashkëpunim Rajonal (RCC), me të cilën tha se ka biseduar për përgatitjet për Samitin e ardhshëm të Berlinit në Tiranë.

Lajçak në një postim në X shkruan se me Bregun kanë folur edhe për zhvillimet e fundit në Ballkan.


“Gjithmonë një kënaqësi për të biseduar me Majlinda Bregun nga RCC për më të fundit në Ballkan. Në margjinat e UNGA folëm për portofolet tona të ndryshme, gjendjen e bashkëpunimit rajonal dhe përgatitjet për Samitin e ardhshëm të Berlinit në Tiranë”, shkruan ai. /Telegrafi/

Në trend Lajme

Më shumë
Çka deklaroi në seancën gjyqësore i dyshuari për vrasjen e ish-bashkëshortes në Ferizaj?

Çka deklaroi në seancën gjyqësore i dyshuari për vrasjen e ish-bashkëshortes në Ferizaj?

Drejtësi
Arrestohet një serb në Bërnjak për veprën penale “prishje të rendit kushtetues të Kosovës”

Arrestohet një serb në Bërnjak për veprën penale “prishje të rendit kushtetues të Kosovës”

Lajme
Një muaj paraburgim për të dyshuarin për vrasjen e ish-gruas së tij në Ferizaj

Një muaj paraburgim për të dyshuarin për vrasjen e ish-gruas së tij në Ferizaj

Drejtësi
Lehtësohen edhe më tutje procedurat e kalimit në kufi ndërmjet Kosovës dhe Shqipërisë – Balla dhe Sveçla nënshkruajnë marrëveshjen

Lehtësohen edhe më tutje procedurat e kalimit në kufi ndërmjet Kosovës dhe Shqipërisë – Balla dhe Sveçla nënshkruajnë marrëveshjen

Lajme
Vrasja e 21-vjeçares në Ferizaj, i dyshuari e kishte goditur të ndjerën disa herë në kokë

Vrasja e 21-vjeçares në Ferizaj, i dyshuari e kishte goditur të ndjerën disa herë në kokë

Drejtësi
Lista Serbe dhe Petkoviqi reagojnë pas arrestimit të serbit në veri

Lista Serbe dhe Petkoviqi reagojnë pas arrestimit të serbit në veri

Lajme
Kalo në kategori