LAJMI I FUNDIT:

Kostumi 3000 eurosh në ngjyrën e saj të preferuar: Kate Middleton dha edhe një herë një leksion për modën e lartë

Kostumi 3000 eurosh në ngjyrën e saj të preferuar: Kate Middleton dha edhe një herë një leksion për modën e lartë

Me këtë kombinim të gardërobës, këpucëve dhe bizhuterive, Kate dëshmoi edhe një herë që është mbretëresha e stilit

Kate Middleton së fundmi ka nisur një iniciativë të re të quajtur “Shaping Us”, ndërsa dje është shfaqur e shoqëruar nga bashkëshorti i saj në Londër.

Iniciative synon të ndërgjegjësojë shoqërinë për rëndësinë e fëmijërisë së hershme në formësimin e moshës madhore dhe shoqërisë në tërësi.

Ashtu siç pritej, Princesha e Uellsit ka ngazëllyer këtë herë me edicionin e saj të modës. Në fakt, ajo ka sjellë një kostum të kuq të firmosur nga shtëpia e modës “Alexander McQueen” dhe kushton më shumë se 3.000 euro, transmeton Telegrafi.

Ajo kishte edhe një çantë “Miu Miu”, e cila kushton 825 euro dhe këpucë të kuqe “Gianvito Rossi”, që kushtojnë 580 euro dhe sallone të thjeshta të markës Gianvito Rossi, të cilat kushtojnë rreth 620 euro.

Reklama

Dihet se princesha e Uellsit mban vetëm bizhuteri që nuk bien në sy dhe këtë herë ka bërë një zgjedhje pak më ndryshe, ndaj ka mbajtur vathët e varur “Chalk Jewerly” që kushtojnë rreth 80 euro.

Me këtë kombinim të gardërobës, këpucëve dhe bizhuterive, Kate magjepsi të gjithë. Mediat vendase u vërshuan nga lajmet për këtë akt human të princeshës bukuroshe dhe ajo e quajti vepër jetësore mbështetjen e saj për zhvillimin e hershëm të fëmijëve, gjatë viteve të para të jetës.

– Fushata në thelb është e fokusuar në tërheqjen e vëmendjes ndaj rëndësisë kritike të fëmijërisë së hershme dhe se si ajo na formon ne si njerëz. Gjatë kësaj kohe, ne hedhim themelet për jetën. Le të mësojmë të kuptojmë veten, të tjerët dhe botën në të cilën jetojmë. Kjo është arsyeja pse është e rëndësishme jo vetëm të kuptojmë rëndësinë unike të viteve tona më të hershme, por edhe të dimë se çfarë mund të bëjmë për të ndihmuar në rritjen e brezave të ardhshëm të të rriturve të lumtur dhe të shëndetshëm, tha Kate, duke shtuar:

Reklama

– Ata që janë të përfshirë në rritjen e fëmijëve sot duhet të kenë informacionin dhe mbështetjen më të mirë në arritjen e këtij misioni – dhe qëllimi i kësaj fushate është t’i ndihmojë ata të marrin atë informacion. Duke ndërtuar një botë plot mbështetje dhe kujdes për fëmijët dhe ata që kujdesen për ta, ne mund të bëjmë një ndryshim të madh për brezat që do të vijnë. Sepse fëmijët thelbësisht të shëndetshëm dhe të lumtur formojnë një të ardhme të shëndetshme dhe të lumtur – tha Kate Middleton.

Projekti afatgjatë, i nisur nga Qendra e Fondacionit Mbretëror për Fëmijërinë e Hershme, thuhet se është “vepra e jetës” e Kate, e cila shpreson se do të ndikojë në qëndrimet ndaj fëmijëve në periudhën e hershme të jetës së tyre.

Reklama

Një zëdhënës i Kensington Palace tha se rëndësia e zhvillimit të viteve të hershme do të jetë fokusi kryesor për princeshën për pjesën tjetër të jetës së saj. /Telegrafi/