LAJMI I FUNDIT:

Kositja fatale e barit pranë koshereve, amerikani nuk e dinte që në pronë i ka mbi 60 mijë insekte të rrezikshme – humb jetën nga pickimi i tyre

Kositja fatale e barit pranë koshereve, amerikani nuk e dinte që në pronë i ka mbi 60 mijë insekte të rrezikshme – humb jetën nga pickimi i tyre

Gruaja e burrit që humbi jetën kur u sulmua nga bletët në Teksas, e ka përshkruar se si “tufa vrasëse” ia mbuluan kokën dhe shpinën partnerit të saj.

Thomas Hicks, 70-vjeç, ndërroi jetë pasi qindra bletë e sulmuan derisa po kosiste barin, transmeton Telegrafi.


Si pasojë e pickimeve të shumta, Hicks ka pësuar sulm në zemër – e bletët besohet se i kishte shqetësuar shumë zhurma e kositëses së barit.

Gruaja e tij pretendon se ai i kishte premtuar se nuk do t’i afrohet pjesës së pasme të oborrit, pasi atje kishte pasur shumë bletë. Megjithatë kur ajo u kthye në shtëpi e gjeti burrin e mbuluar nga bletët.

“Mendoj që as shpina nuk i shihej, e tërë kokën e kishte të mbuluar me bletë”, ka shtuar ajo.

Pasi u telefonua policia dhe zjarrfikësit – me ta u shfaq edhe bletari Joel Venekamp, i cili konfirmoi se kishte hasur në disa koshere me më shumë se 60 mijë bletë në pronën e të ndjerit. /Telegrafi/

Në trend Botë

Më shumë
Hamasi sulmon me raketa Izraelin për herë të parë pas shumë muajsh

Hamasi sulmon me raketa Izraelin për herë të parë pas shumë muajsh

Botë
Gjermania forcon të drejtat e të huajve pa nënshtetësi, shkak bëhet një djalë nga Kosova

Gjermania forcon të drejtat e të huajve pa nënshtetësi, shkak bëhet një djalë nga Kosova

Botë
Turbulenca të forta në fluturimin nga Katari për në Irlandë, raportohet për të lënduar

Turbulenca të forta në fluturimin nga Katari për në Irlandë, raportohet për të lënduar

Botë
ISW: Automjetet e blinduara amerikane po e ndihmojnë Ukrainën të rikthejë territore

ISW: Automjetet e blinduara amerikane po e ndihmojnë Ukrainën të rikthejë territore

Evropa
Ukraina po i dërgon gjeneralët në vijën e parë të frontit

Ukraina po i dërgon gjeneralët në vijën e parë të frontit

Evropa
Rritet numri i të vdekurve nga sulmi rus në Kharkiv

Rritet numri i të vdekurve nga sulmi rus në Kharkiv

Evropa
Kalo në kategori