LAJMI I FUNDIT:

Konfiskohet armë me 32 fishekë në Herticë të Podujevës

Konfiskohet armë me 32 fishekë në Herticë të Podujevës
Foto: Ilustrim

Një person është intervistuar nga policia, pasi dyshohet se ka gjuajtur me armë zjarri.

Reklama

Rasti ka ndodhur në fshatin Herticë të Podujevë, ndërkaq policia ka intervenuar në bazë të një videoje.

Sipas raportit të policisë, tek i dyshuari është gjetur dhe konfiskuar një pistoletë me karikator dhe 32 fishekë.

“Fsh. Herticë, Podujevë 01.07.2021 ─ 17:40. Njësitet policore bazuar në një video, tek i dyshuari mashkull kosovar, i cili dyshohet se ka shtënë me armë zjarri, kanë gjetur dhe konfiskuar një pistoletë me karikator dhe 32-fishekë, cal-9mm”, thuhet në raport.

Në raport thuhet se “Po ashtu me urdhër të gjykatësit është bërë edhe kontrolli i shtëpisë dhe objekteve përcjellëse të dyshuarit, por nuk është gjetur asgjë e dyshuar”.

“Në konsultim me prokurorin, i dyshuari pas intervistimit është liruar në procedurë të rregullt”, thuhet në raport. /Telegrafi/

Në trend Lajme

Më shumë
Sulmi terrorist në veri, Vuçiqi e anuloi konferencën për shtyp të Petkoviqit, duke i bërtitur: “Çka do të thuash ti, kush të dha leje?”

Sulmi terrorist në veri, Vuçiqi e anuloi konferencën për shtyp të Petkoviqit, duke i bërtitur: “Çka do të thuash ti, kush të dha leje?”

Lajme
Arrestohen edhe dy persona në veri, shkon në tetë numri i tyre - konfiskohen edhe armë

Arrestohen edhe dy persona në veri, shkon në tetë numri i tyre - konfiskohen edhe armë

Lajme
Dhjetëra automjete të KFOR-it nisen në drejtim të Leposaviqit

Dhjetëra automjete të KFOR-it nisen në drejtim të Leposaviqit

Lajme
Politikani serb, Vuçiqit: Njëri terrorist i arrestuar në veri të Kosovës, kishte statusin e dëshmitarit të mbrojtur në rastin e vrasjes së Ivanoviqit

Politikani serb, Vuçiqit: Njëri terrorist i arrestuar në veri të Kosovës, kishte statusin e dëshmitarit të mbrojtur në rastin e vrasjes së Ivanoviqit

Siguri
Policia: Në manastir u gjet helmeta e Policisë së Kosovës që ishte marrë nga vendi ku u vra rreshteri Bunjaku

Policia: Në manastir u gjet helmeta e Policisë së Kosovës që ishte marrë nga vendi ku u vra rreshteri Bunjaku

Siguri
Pacolli i del në krah Kurtit: I ofroj ndihmën time të plotë, në çdo formë që mund të jetë e nevojshme

Pacolli i del në krah Kurtit: I ofroj ndihmën time të plotë, në çdo formë që mund të jetë e nevojshme

Lajme
Kalo në kategori