LAJMI I FUNDIT:

Komisioni parlamentar për administratë publike miraton Projektligjin për pagat

Komisioni parlamentar për administratë publike miraton Projektligjin për pagat

Komisioni parlamentar për Administratë Publike miratoi sot në parim Projektligjin për pagat.

Ministri i Punëve të Brendshme dhe Administratës Publike, Xhelal Sveçla ka bërë të ditur se kostoja totale e këtij projektligji është 745 milionë euro.

Ky komision sot po ashtu ka miratuar edhe Projektligjin për zyrtarë publikë, raporton Kp. Këto dy projektligje pritet që më 8 dhjetor të shqyrtohen në seancën plenare të Kuvendit të Kosovës.