LAJMI I FUNDIT:

Kombinimet e guximshme vjeshtore

Kombinimet e guximshme vjeshtore

Mëngjesi i ftohtë dhe mbrëmjet e lagështa dhe të freskëta janë tipike për vjeshtën, mirëpo temperaturat e ditës akoma thërrasin për qëndrim në natyrë ose ecje nëpër qytet krahas kafes së pashmangshme të mëngjesit.


Për shkak të temperaturave të ulëta mëngjesore, shumëkush në këtë periudhë zgjedh xhinset për të kryer obligimet ditore, transmeton Telegrafi.

Reklama

Mirëpo, vajzat ‘e guximshme’ akoma nuk janë të gatshme që të heqin dorë nga fustanet valëvitëse dhe pantallonat e shkurtra, të cilat me mjeshtëri i kombinojnë me rrobat vjeshtore, siç janë palltot e lëkurës, sakot, trikot, xhaketat xhinse etj.

/Telegrafi/