LAJMI I FUNDIT:

Universum International College nderon kryeministrin e Malit të Zi, Dritan Abazoviq me çmimin “Doctor Honoris Causa”

Universum International College nderon kryeministrin e Malit të Zi, Dritan Abazoviq me çmimin “Doctor Honoris Causa”

Universum International College, një nga institucionet arsimore lider në Kosovë, pati privilegjin të presë në një rast të veçantë kryeministrin e Malit të Zi Dritan Abazoviq. Kryeministri promovoi librin e tij “Kritika e etikës globale” në kolegj, para një auditori të shquar profesorësh, studentësh, sipërmarrësish dhe njerëzish të jetës publike.

Reklama

Me këtë rast, Universum International College nderoi kryeministrin malazez me çmimin prestigjioz ‘Doctor Honoris Causa’. Ky çmim u jepet individëve që kanë dhënë kontribut të rëndësishëm në fushat e tyre dhe kanë demonstruar përsosmëri në profesionin e tyre. Është një njohje e arritjeve të tyre dhe një simbol i ekspertizës dhe njohurive të tyre.

Në fjalën e tij kryeministri Abazoviq shprehu mirënjohjen e tij për njohjen dhe vlerësimin e punës së tij. Ai theksoi rëndësinë e arsimit dhe dijes në formësimin e një të ardhmeje më të mirë për individët dhe shoqëritë.

Universum International College është i përkushtuar të ofrojë një arsim të klasit botëror për studentët e tij dhe të promovojë përsosmërinë akademike dhe inovacionin. Kolegji ofron një gamë të gjerë programesh në fusha të ndryshme, duke përfshirë biznesin, shkencat kompjuterike dhe shkencat sociale. Ky kolegj ka një grup studentor të larmishëm dhe një fakultet dhe staf të përkushtuar që janë të përkushtuar për të ofruar përvojën më të mirë arsimore për studentët e tyre.

Kolegji Universum është i përkushtuar që t’ju ofrojë studentëve një arsim të klasit botëror që i përgatit ata të kenë sukses në një botë që po ndryshon dita-ditës.

Në trend Lajme

Më shumë
Osmani takoi zëvendëskëshilltarin për Siguri Kombëtare të ShBA-ve: Heqja e masave nga BE-ja mundëson rifillimin konstruktiv të dialogut

Osmani takoi zëvendëskëshilltarin për Siguri Kombëtare të ShBA-ve: Heqja e masave nga BE-ja mundëson rifillimin konstruktiv të dialogut

Lajme
Lënda e rrezikshme qarkullon në baret e Tiranës, arrestohet 21-vjeçari që tregtonte bombola të kontrabanduara me oksid azoti

Lënda e rrezikshme qarkullon në baret e Tiranës, arrestohet 21-vjeçari që tregtonte bombola të kontrabanduara me oksid azoti

Lajme
Sveçla reagon pas shpërthimit në veri: Revoltë pas arrestimit të tre serbëve për krime lufte në Kosovë

Sveçla reagon pas shpërthimit në veri: Revoltë pas arrestimit të tre serbëve për krime lufte në Kosovë

Lajme
Jasharaj: Jemi kundër testimit me shkrim për mësimdhënësit

Jasharaj: Jemi kundër testimit me shkrim për mësimdhënësit

Lajme
Ngjela: Nuk ka minoritet në Himarë, aty këndohet labçe

Ngjela: Nuk ka minoritet në Himarë, aty këndohet labçe

Lajme
Ndërron jetë Musadik Pajaziti, i dënuar në rastin

Ndërron jetë Musadik Pajaziti, i dënuar në rastin "Lagjja e Trimave"

Lajme
Kalo në kategori