Kim Kardashian njoftoi se marka e saj miliardë dollarëshe SKIMS është lansuar zyrtarisht në Kinë.

Manjatja 41-vjeçare shkoi në Instagram për të ndarë lajmin e marrjes së markës së saj gjithnjë e më globale të martën, ndërsa shfaqi format e saj në një fustan të zi të ngushtë.

Në njoftim, ajo zbuloi se linja e veshjeve është e disponueshme për t’u blerë në dy qytete të mëdha: Shanghai dhe Hong Kong , përmes dyqanit Lane Crawford.

Duke regjistruar veten nga selia e SKIMS, ajo zbuloi zgjerimin aziatik. ‘Hej, jam shumë e emocionuar të njoftoj se SKIMS po lansohet zyrtarisht në Kinë. “Ne do të jemi në Shangai dhe në Hong Kong në Lane Crawford. Unë personalisht zgjodha kaq shumë për ju, kështu që mezi pres që ju të ndjeni pëlhurat, stilet, të shihni se çfarë ju pëlqen…dhe më në fund shikoni SKIMS në Kinë”.

Sipas faqes së ë Lane Crawford, mbi 100 stile do të jenë të disponueshme në përmasat US 0 – US 24.

Ka pasur disa mosmarrëveshje se ku prodhohet në të vërtetë SKIMS pasi shumë artikuj thonë ‘Made in China’ ndërsa të tjerë thonë ‘Made in Turkey’. Por, marka ka refuzuar të specifikojë vendndodhjen e saktë të prodhimit.

SKIMS është vlerësuar tanimë me 1.6 miliardë dollarë dhe suksesi i markës e ndihmoi atë të futej në vetë klubin e miliarderëve.  /Telegrafi/