Air Max Day tanimë është zhvilluar në traditë edhe në Prishtinë. Sivjet, Air Max Day festohet të dielën, më 25 mars, ku do të bëhet edhe lansimi i modelit shumë të kërkuar: Air Max 270!

Air Max Day është festë ndërkombëtare dedikuar linjës së atleteve Air Max nga Nike. Po, e lexuat mirë; një ditë e veçantë për të festuar inovacione në Atlete. Si pjesë e kampanjës promovuese të Air Max Day 2018, disa fytyra të mirënjohura publike kanë debutuar inovacionin më të ri në linjën legjendare nga Nike: Air Max 270.

Hip-Hop artisti i talentuar, Buta, ka preferuar kombinimin e ngjyrave “Medium Olive/Total Orange.

Një kombinim të ngjashëm e ka për qejfi edhe Liberta Spahiu, e cila ka promovuar versionin Femëror të Air Max 270.

Ndërsa Blogger-ja Rita Saraçi ka preferuar nuancat pranverore me kombinim “Coral Stardust” të atletës më në trend të momentit.

E në mënyrë që ti bëni tuajat një palë Air Max 270, të dielën ju duhet të vizitoni dyqanet Buzz Sneaker Station dhe Nike Store në Albi Mall. Lajm tjetër i mire është që përveç lansimit të atletës së re, ju do të shijoni 20% zbritje në të gjitha produktet e linjës Air Max!

Të dielën është koha t’i bashkëngjiteni revolucionit në Ajër duke mbathur Nike Air Max.

Artikull i Sponzoruar