LAJMI I FUNDIT:

Kërçovë, anulohen të gjitha ngjarjet kulturore për dy javët e ardhshme

Kërçovë, anulohen të gjitha ngjarjet kulturore për dy javët e ardhshme

Për shkak të situatës dhe masave të Qeverisë së Maqedonisë së Veriut, për mbrojtja nga coronavirusi, Qendra Kulturore “Koço Racin” në Kërçovë, i anulon të gjitha ngjarjet kulturore në 14 ditët e ardhshme.

Nga kjo shoqatë thonë se datat e reja të ngjarjeve kulturore do të bëhen të ditura pasi të përfundojnë rekomandimet e qeverisë.


Ndryshe, me rekomandimin e Ministrisë së Shëndetësisë, Qeveria vendosi që prej të martën, në 14 ditët e ardhshme të anulohen të gjitha tubimet publike, si dhe vendosi të ndërpritet procesi mësimor.

Deri tani në Maqedoninë e Veriut janë regjistruar nëntë raste me coronavirus./Telegrafi/

Në trend Lajme

Më shumë
Shaban Murseli e ka takuar djalin e tij Naimin në burg, tregon çfarë i tha për vrasjen e Liridonës

Shaban Murseli e ka takuar djalin e tij Naimin në burg, tregon çfarë i tha për vrasjen e Liridonës

Lajme
Publikohen pamjet nga restoranti ku Naimi e dërgoi Liridonën të darkojë pak para vrasjes

Publikohen pamjet nga restoranti ku Naimi e dërgoi Liridonën të darkojë pak para vrasjes

Lajme
Prokuroria konfirmon arrestimin e të dyshuarit të katërt për vrasjen e Liridonës, tregon se për çka dyshohet

Prokuroria konfirmon arrestimin e të dyshuarit të katërt për vrasjen e Liridonës, tregon se për çka dyshohet

Lajme
Pamje - momenti kur edhe dorasi i dyshuar futet në restorantin ku po darkonin Liridona dhe Naim Murseli

Pamje - momenti kur edhe dorasi i dyshuar futet në restorantin ku po darkonin Liridona dhe Naim Murseli

Lajme
Babai i Naim Murselit, Shabani thotë se dy persona i shkuan në shtëpi për t’ia përcjellë mesazhin “Mos dil mo se na ke një gjak borxh”

Babai i Naim Murselit, Shabani thotë se dy persona i shkuan në shtëpi për t’ia përcjellë mesazhin “Mos dil mo se na ke një gjak borxh”

Drejtësi
Vrasja e Liridona Ademajt, reagon sërish Pacolli: Njerëz që nuk kanë lidhje me ngjarjen po hamendësojnë, gënjejnë dhe shpikin skenarë

Vrasja e Liridona Ademajt, reagon sërish Pacolli: Njerëz që nuk kanë lidhje me ngjarjen po hamendësojnë, gënjejnë dhe shpikin skenarë

Lajme
Kalo në kategori