LAJMI I FUNDIT:

Kenia merr vendim për njohjen e pasaportës së Kosovës, Pacolli: Moment historik për raportet diplomatike mes dy shteteve

Kenia merr vendim për njohjen e pasaportës së Kosovës, Pacolli: Moment historik për raportet diplomatike mes dy shteteve

Kryetari i AKR-së, Behgjet Pacolli ka njoftuar se Republika e Kenias ka marrë vendim për njohjen e pasaportës së Kosovës.

Reklama

Pacolli ka shtuar se Kenia ka vendosur që të thellojë bashkëpunimin me Kosovën në të gjitha fushat e interesit të përbashkët.

“Sot, vizitova në Nairobi Presidentin e Republikës së Kenias, mikun tim, William Ruto, për ta falënderuar për miqësinë e tij ndër vite. Gjatë takimit ai më njoftoi se ka marreë vendim me të cilin Republika e Kenias ka zyrtarizuar fillimin e bashkëpunimit me Republikën e Kosovës në të gjitha fushat e interesit të përbashkët. Njohja e pasaportës së Republikës së Kosovës është hapi i parë i konkretizimit”, ka shkruar Pacolli.

Ai ka shtuar se ky është një moment historik për raportet diplomatike të Kosovës me Kenian. /Telegrafi/


Në trend Lajme

Më shumë
Liburn Aliu i quan të pavërteta lajmet se KFOR-i ia ka ndaluar ta takojë kryetarin e Leposaviqit

Liburn Aliu i quan të pavërteta lajmet se KFOR-i ia ka ndaluar ta takojë kryetarin e Leposaviqit

Lajme
Sot mbahet Parada e Krenarisë

Sot mbahet Parada e Krenarisë

Lajme
Kryetari i Këshillit Kombëtar Shqiptar në Luginë, Lutfiu: Arrestimi i drejtorit të Shtëpisë së Kulturës në Bujanoc, skenar i presionit ndaj shqiptarëve

Kryetari i Këshillit Kombëtar Shqiptar në Luginë, Lutfiu: Arrestimi i drejtorit të Shtëpisë së Kulturës në Bujanoc, skenar i presionit ndaj shqiptarëve

Lugina
Aktivistët serbë të Kosovës: Vuçiq s’i lejoi serbët të dalin në zgjedhje

Aktivistët serbë të Kosovës: Vuçiq s’i lejoi serbët të dalin në zgjedhje

Lajme
Deri më 18 qershor mot me shi dhe rrezik që në disa zona të ketë breshër

Deri më 18 qershor mot me shi dhe rrezik që në disa zona të ketë breshër

Lajme
Rama u përgjigjet atyre që po e kritikojnë për draft-Statutin e Asociacionit

Rama u përgjigjet atyre që po e kritikojnë për draft-Statutin e Asociacionit

Lajme
Kalo në kategori