LAJMI I FUNDIT:

Katër të vrarë në sulmet e fundit ruse në Ukrainë

Katër të vrarë në sulmet e fundit ruse në Ukrainë

Katër persona thuhet se kanë vdekur sot në të gjithë shtetin ukrainas në valën e fundit të sulmeve ruse.

Reklama

Sulmet kanë lënë gjithashtu 34 persona të plagosur, duke përfshirë dy fëmijë, sipas zyrtarëve.

Në përgjigje të sulmeve, ministri i brendshëm ukrainas, Ihor Klymenko tha se “Rusia po përpiqet të na thyejë dhe të thyejë vullnetin tonë”.

Inteligjenca ushtarake ukrainase e di në kohë reale se ku janë Putin dhe Prigozhin
Lexo po ashtu Inteligjenca ushtarake ukrainase e di në kohë reale se ku janë Putin dhe Prigozhin

Në kryeqytetin e Kievit, forcat ajrore të Ukrainës thanë se 20 drone Shahed të prodhuar nga Irani u rrëzuan gjatë natës dhe raportohet se 11 persona u plagosën.

Ai shënoi sulmin e 17-të ajror rus në kryeqytet këtë muaj, raporton skynews.

Një grua 33-vjeçare u vra kur mbeturinat nga një dron i shkatërruar rus ranë në ballkonin e saj në një bllok apartamentesh të larta në qytet.

Dy katet e sipërme u shkatërruan dhe flakët përfshiu pjesën e sipërme të pallatit 24-katësh. /Telegrafi/

Në trend Botë

Më shumë
Republikanët refuzojnë kërkesën e Zelenskyt për t’iu adresuar Kongresit amerikan

Republikanët refuzojnë kërkesën e Zelenskyt për t’iu adresuar Kongresit amerikan

Amerika
Gjenerali i lartë amerikan tregon sesa për qind të territorit të pushtuar e ka rikthyer Ukraina

Gjenerali i lartë amerikan tregon sesa për qind të territorit të pushtuar e ka rikthyer Ukraina

Evropa
Zelensky në Shtëpinë e Bardhë - pesë gjërat që Ukraina pritet të kërkojë nga SHBA

Zelensky në Shtëpinë e Bardhë - pesë gjërat që Ukraina pritet të kërkojë nga SHBA

Botë
Shpëtohet në Kabul gruaja që për 25 vite u mbajt e mbyllur në dhomën e errët

Shpëtohet në Kabul gruaja që për 25 vite u mbajt e mbyllur në dhomën e errët

Azia
Ukraina dhe Polonia arrijnë marrëveshje për politikën e eksportit të mallrave

Ukraina dhe Polonia arrijnë marrëveshje për politikën e eksportit të mallrave

Evropa
Inteligjenca ukrainase: Kemi sulmuar bazën ajrore të rusëve në Krime, dëmet janë të mëdha

Inteligjenca ukrainase: Kemi sulmuar bazën ajrore të rusëve në Krime, dëmet janë të mëdha

Evropa
Kalo në kategori