LAJMI I FUNDIT:

Kate Middleton vesh pallto kuptimplote për paraqitjen e parë pas funeralit të Mbretëreshës Elizabeth II

Kate Middleton vesh pallto kuptimplote për paraqitjen e parë pas funeralit të Mbretëreshës Elizabeth II

Kate Middleton është kthyer në të zeza.

Princesha e re e Wales bëri një gjest prekës ndërsa takoi stafin e pallatit dhe vullnetarët që ndihmuan gjatë shërbimit të përkushtimit të Mbretëreshës Elizabeth II në Kështjellën Windsor të hënën, duke dalë me të njëjtën pallto që kishte veshur për daljen e saj të parë publike pas funeralit të Princit Philip në vitin 2021.


E veshur me një pallto të zezë pa jakë Dolce and Gabbana me dy rreshta kopsa ari që mbulojnë pjesën e përparme, 40-vjeçarja mbretërore iu bashkua Princit William për një paraqitje surprizë për të përshëndetur punëtorët vendas të cilët siguruan që shërbimi të kalonte pa probleme.

Ajo fillimisht e veshi copën – e cila shitej me pakicë për 2,457 euro në atë kohë – për një rast tjetër të zymtë, një ngjarje të së Dielës së Përkujtimit në 2017.

Middleton përsëriti pallton e stilistit për një vizitë në prill 2021 në skuadrën e kadetëve RAF në Londër – hera e parë që Duka dhe Dukesha e atëhershme morën pjesë në një fejesë zyrtare pas funeralit të Princit Philip.

Për daljen e djeshme, e cila u mbajt në Windsor Guildhall, Middleton shtoi takat e zeza të Gianvito Rossi dhe vathët e saj të bukur me perla.

Fillimisht, Princesha ishte planifikuar të merrte pjesë në ngjarjen bamirëse të tenisit Laver Cup me Roger Federer, por anuloi paraqitjen për shkak të periudhës zyrtare të zisë për familjen mbretërore, e cila vazhdon këtë javë.

Sipas llogarisë në Twitter të English, Princi i Wales u tha njerëzve gjatë ngjarjes se pesë ylberë të pabesueshëm ishin shfaqur mbi Balmoral pasi Mbretëresha vdiq në moshën 96-vjeçare më 8 shtator. /Telegrafi/