Ndërsa disa shenja të zodiakut tentojnë të bien në dashuri me shikim të parë, të tjerëve u duhet pak më shumë kohë për të krijuar lidhje emocionale.

Dhe kur bëhet fjalë për sa kohë i duhet Dashit të dashurohet , astrologët Clarisse Monahan dhe Kyla Derkach kanë të gjitha përgjigjet.

Dashi drejtohet nga Marsi, planeti i pasionit dhe veprimit. Për shkak të kësaj, Derkach thotë se ata janë guximtarë që nuk e kanë problem të bëjnë lëvizjen e parë. Në fakt, është diçka që ata priren ta bëjnë më shpesh sesa jo.

“Dashi ka një pafajësi fëminore rreth tij, veçanërisht në dashuri”, thotë ajo. “Mund të ndihet sikur pëlqimi i shkollës tuaj fillore po ndodh përsëri. Ata janë konkurrues dhe duan të luajnë lojëra me interesat e tyre të dashurisë për të ndezur një rivalitet miqësor. Nëse ju bie në sy kjo shenjë zjarri, ata mund t’ju ngacmojnë me shaka si një mënyrë për të treguar interesin e tyre. Ata ka të ngjarë të rrinë shumë rreth jush dhe do të përpiqen të gjejnë mënyra për t’ju bërë të qeshni”, shkruan Bustle.

Sipas Derkach, Dashi është “i paduruar dhe mezi pret të ndezë nxehtësinë me partnerët e tyre të ardhshëm”. Kjo është arsyeja pse nuk duhet shumë kohë që një Dash të dashurohet. “Ashtu si planeti i tyre sundues Mars, Dashi është i nxehtë dhe i rëndë në dashuri”, thotë Monahan. “Atyre nuk pëlqen të luajnë të ndrojtur ose të butë, zakonisht hidhen me kokë në dashuri. Nëse janë të dashuruar me ju, ka shumë mundësi që ta dini! Kjo është një nga shenjat që në të vërtetë mund të bien në dashuri me shikim të parë, nëse jo me shikim të parë, mjaft shpejt. Ata nuk shqetësohen kur dikush u bie në sy”.

Si shenja e parë në zodiak, Dashi mund të njihet si egoist dhe ndonjëherë i përqendruar te vetja. Sidoqoftë, Dashi ka aftësinë më të madhe të rritet dhe të mësojë më shumë kur janë në marrëdhënie. “Pavarësisht natyra e pavarur e Dashit, ata janë gjithashtu krijesa romantike shumë të dashura dhe priren të jenë jashtëzakonisht besnikë në marrëdhënie”, thotë Monahan.

Sidoqoftë, është e rëndësishme të theksohet se Dashi ka tendencë t’i largohet dashuria po aq shpejt sa bie në të. Sipas Derkach, të jesh i pavarur, të kesh jetën tënde dhe t’u japësh hapësirë ​​kur ata kanë nevojë për të, janë thelbësore për t’i mbajtur ata të lumtur dhe të dashuruar. /Telegrafi/