LAJMI I FUNDIT:

Kaos për shkak të stuhisë së rërës, aksident zinxhiror në Serbi – përfshihen mbi 12 vetura

Kaos për shkak të stuhisë së rërës, aksident zinxhiror në Serbi – përfshihen mbi 12 vetura

Një aksident i rëndë trafiku ka ndodhur në Suboticë të Serbisë, kurse ishte një stuhi e fuqishme që ngriti pluhurin në ajër dhe zvogëloi dukshmërinë nëpër rrugë.

Reklama

E aksidenti zinxhiror ndodhi kur të paktën shtatë vetura u përfshinë rreth orës 15:00 në Suboticë, transmeton Telegrafi.

Në anën tjetër, dëshmitarët okularë thonë se në aksident u përfshinë mbi 12 vetura. E në profilin 192 në Instagram, janë publikuar fotografi nga vendi i ngjarjes.

Aty thuhet se ishte një stuhi e rërës që zvogëloi dukshmërinë, kurse akoma nuk ka informacione për persona të lënduar.

E një aksident i ngjashëm zinxhiror ndodhi javë më parë në një autostradë në Hungari, ku u përfshinë afro 50 vetura dhe si pasojë humbi jetën një person.

Edhe në atë aksident ishte dukshmëria e zvogëluar, arsyeja kryesore që çoi përplasjen e shumë mjeteve motorike. /Telegrafi/

View this post on Instagram

A post shared by 192.RS (@192_rs)

View this post on Instagram

A post shared by 192.RS (@192_rs)

Në trend Botë

Më shumë
Momenti kur copa e raketës ruse bie në rrugë, nëpër të cilën po kalonin shumë vetura në Kiev

Momenti kur copa e raketës ruse bie në rrugë, nëpër të cilën po kalonin shumë vetura në Kiev

Evropa
Snajperistët ukrainas nga më shumë se një milje eliminojnë me precizitet të paparë ushtarët rusë

Snajperistët ukrainas nga më shumë se një milje eliminojnë me precizitet të paparë ushtarët rusë

Evropa
Zonja e Parë e Ukrainës publikon video nga Kievi: Mëngjesi pas një nate pa gjumë, përsëri ankth

Zonja e Parë e Ukrainës publikon video nga Kievi: Mëngjesi pas një nate pa gjumë, përsëri ankth

Evropa
Kundërofensiva “së shpejti” - u ka thënë komandanti i Forcave Tokësore, trupave të Ukrainës në lindje

Kundërofensiva “së shpejti” - u ka thënë komandanti i Forcave Tokësore, trupave të Ukrainës në lindje

Botë
Pamje që tregojnë se si metrotë në Kiev u bënë 'streha më e madhe e qytetit' për banorët mes sulmeve raketore të Rusisë

Pamje që tregojnë se si metrotë në Kiev u bënë 'streha më e madhe e qytetit' për banorët mes sulmeve raketore të Rusisë

Botë
Vuçiq thotë se i druhet konfliktit në Kosovë

Vuçiq thotë se i druhet konfliktit në Kosovë

Serbia
Kalo në kategori