Personi që merret shumë me lajme të teknologjisë, Max Weinbach thotë se kamera nën ekran e Galaxy Z Fold 3 ”duket shumë e ngjashme me“ ZTE Axon 20 5G. Axon 20 5G ishte telefoni i parë që ofroi një aparat fotografik nën-panel dhe, kuptohet, është larg perfektes. Integrimi nuk është i përsosur dhe performanca e kamerës është e dobët.

Ndërsa jemi më afër ngjarjes së 11 gushtit, ku Samsung ka të ngjarë të njoftojë telefonat e saj të ri të palosshëm, orët inteligjente dhe kufjet e veshit, ne po shohim të shfaqen gjithnjë e më shumë detaje. Galaxy Z Fold 3 do të jetë ylli atë ditë, edhe pse kjo nuk do të thotë se do të jetë më popullor se Z Flip 3.

Galaxy Z Fold 3 mund të shfaqë një kamerë nën ekran 4MP

Raporti është kryesisht në përputhje me atë që ne tashmë e dimë: të dy telefonët do të ushqehen nga Qualcomm Snapdragon 888 dhe do të kenë deri në 256 GB hapësirë ​​ruajtëse jo të zgjerueshme dhe 12 GB RAM.

Fold 3 pritet të ketë një ekran kryesor 7.6 inç dhe një ekran mbulesë 6.2 inç (të dy me një shpejtësi maksimale të rifreskimit prej 120Hz), një grup i trefishtë kamerash me sensorë kryesorë 12MP, telefoto dhe ultra të gjerë, një 10MP kamera e jashtme, një bateri 4,400mAh dhe certifikimi IPX8.

Kamera nën ekran, për rrjedhjet e sotme, do të ketë një rezolucion prej 4MP. Jo vetëm që do të ishte tepër i papërshtatshëm nga standardet e sotme, por gjithashtu nuk është në përputhje me një rrjedhje të fundit që tha se kamera e brendshme do të jetë 16MP dhe raportet e mëparshme që nënkuptojnë se do të jetë në të njëjtin nivel me kamerat selfie konvencionale. Kështu, ky rezolucion ka shumë të ngjarë të jetë i pasaktë, dhe madje mund të jetë një gabim shtypi.

Specifikimet e Galaxy Z Flip 3 të renditura nga kanali YouTube janë plotësisht në përputhje me thashethemet e kohëve të fundit – ekran i brendshëm 6.7 inç 120Hz, ekran mbulesë 1.9 inç, koleksion i dyfishtë i kamerës së pasme 12MP, kamera selfie 10MP dhe një bateri 3,300mAh.

Së fundmi, kanali Korean YouTuber gjithashtu pretendon se Galaxy Z Fold 3 do të dalë në shitje në 21 gusht, dhe Z Flip 3 do të dalë në raftet në 24 gusht.

Telefonat e ardhshëm duken si pretendentë të fortë për telefonat inteligjentë më të mirë të vitit 2021. /Telegrafi/