LAJMI I FUNDIT:

Jogurt i ri, shije superiore – Zott sjell Sahne Jogurtin ekskluziv të cilin duhet ta provoni! 

Jogurt i ri, shije superiore – Zott sjell Sahne Jogurtin ekskluziv të cilin duhet ta provoni! 

Të gjithë e keni provuar Jogobellën dhe jogurtët fascinues nga Zott, por nëse keni menduar se e mira merr fund aty, atëherë gaboheni sepse në familjen e vet ka sjellë jogurtin e ri ekskluziv me shije superiore – Zott Sahne Joghurt Mascarpone Duett!

I quajtur ndryshe si Dueti për Shqisat – kur maskarpone kremoz dhe Zott Sahne Jogurti tejet i rafinuar takohen me fruta tejet joshëse atëherë rezultati mund të jetë vetëm një specialitet jogurti prej ekstra klasi i quajtur: Zott Sahne Joghurt Mascarpone Duett.

Dy shtresa të kombinuara në mënyrë perfekte sigurojnë kënaqësi për qiellzën. Kompozicionet e përkryera të frutave siç janë Dredhëz-Vanilje, Amarena-Qershi, Boronicë-Rrush pa Fara dhe Limon nxisin oreksin tuaj për një moment sensual dhe të jashtëzakonshëm për t’u shijuar. Një duet i vërtet për shqisat.

Amarena-Qershi

Përjetoni me shijen Amarena-Qershi të Zott Sahne Jogurt një moment të përjetimit të shijes i cili s’ka çmim. Qershi të ëmbla dhe të lëngshme takohen në përzierje me Jogurtin Sahne nga Zott dhe kremin maskarpone. Lugë pas luge Jogurti Sahne me maskarpone do t’iu bën të kuptoni se qershia nuk është vetëm mbi tortë, por gjithandej në Jogurtin e ri Sahne nga Zott.

Dredhëz-Vanilje

Dredhëzat dhe Vanilja janë kompozicioni super joshës i Jogurtit të ri Sahne nga Zott. Me këtë shije vera është tepër pranë për t’u kapur me duart tuaja – andaj shijojeni maksimalisht Zott Sahne Jogurtin me shije dredhëz-vanilje.

Boronicë-Rrush pa Fara

Fruta vërtet të lezetzhme – boronica dhe rrushi i zi pa fara janë drejtimi i duhur për të përjetuar kënaqësinë maksimale të të shijuarit të Jogurtit të ri Sahne nga Zott. Drejt e te luga për të shijuar jogurtin nga Boronica-Rrushi pa fara që do t’iu mahnisë në duet me maskarponen kremoz.

Limon

Freski në formë jogurti – këtë e ofron Jogurti i ri Sahne me shije limoni, që pa dyshim siguron që gjatë gjithë vitit të mbizotërojë ndjesia verore. Qysh në lugën e parë Zott Sahne Jogurti do t’iu bëjë për vete me joshje maksimale.

Jogurtin e ri Sahne nga Zott që është jogurt i cilësisë më të lartë mund ta gjeni nga ky vikend në rrjetet e marketeve si dhe në platformën unike të produkteve që sjell Jogurtin Sahne nga Zott në shtëpinë tuaj – Begmart.com

Artikull i sponzorizuar