LAJMI I FUNDIT:

Jogobella pa laktozë – thesar për shpirtin me ekstra copëza frutash, tani edhe në Kosovë

Jogobella pa laktozë – thesar për shpirtin me ekstra copëza frutash, tani edhe në Kosovë

Një thesar për shpirtin, e një parajsë plot shije me ekstra copëza frutash, vitamina e minerale.

Kjo është JOGOBELLA me të cilën jemi rritur të gjithë dhe jemi kënaqur pafund.

Së fundmi në raftet e marketeve, aty ku zakonisht i gjeni jogurtët Jogobella, ju do të gjeni edhe një version të ri e të veçantë.

Bëhet fjalë për Jogobella LACTOSE FREE që është jogurt pa laktozë, por që vjen me ektra copëza frutash dhe ëmbëlsinë sikur e zakonshmja.

Personat jotolerant ndaj laktozës tani nuk kanë arsye që të ndjejnë mungesën e Jogobellas.

Por, cilët janë ndër benefitet shëndetësore të konsumimit të jogurtit Jogobella Pa Laktozë?

Produktet pa laktozë kanë benefite të shumta shëndetësore, përveç që mund të konsumohen nga personat jotolerant ndaj laktozës.

Produktet pa laktozë janë më të lehta për t’u tretur.

Produktet Jogobella Pa Laktozë mund t’i gjeni në rrjetet e marketeve ne mbarë Kosovën.

Artikull i sponzorizuar