0Shares

Një stilist i famshëm flokësh ka zbuluar sesa lehtësisht mund t’i dëmotni flokët duke u hequr atyre bojën.

Guy Tang ka treguar shkaktaren më të madhe të zbehjes së pigmentit dhe ajo është pjastra.

Temperatura e lartë jo vetëm i djeg ato por gjithashtu shkatërron ngjyrën, transmeton Telegrafi.

Videoja tregon diferencën midis dy pjesëve të ndryshme të flokëve. Në njërën prej tyre ai mban për disa sekonda pjastrën të nxehur maksimalisht. Kontrasti midis të dyja pjesëve është dramatik.

Guy Tang e postoi videon në Instagram për 2.2 milionë ndjekësit e tij. /Telegrafi/

Të Ngjajshme
Shfaq Komentet (0)