Ahmet Çakar konsiderohet si një ndër ish-gjyqtarët më të famshëm dhe të suksesshëm të futbollit në Turqi.

Ai aktualisht është analist i futbollit në një televizion të Turqisë teksa dhuron edhe spektakël, transmeton Telegrafi.

Së fundi është rikthyer pas disa viteve me gjarprin, me të cilin kishte tentuar të vetëvritej ‘live’ në ekranet televizive.

Ish gjyqtari i famshëm turk tenton vetëvrasjen live pasi u shpall kampion Besiktasi! (Video) Ish gjyqtari i famshëm turk tenton vetëvrasjen live pasi u shpall kampion Besiktasi! (Video)

Por, kësaj radhe gjarpri kishte për mision të zgjidhte kampionin e radhës në Turqi midis Besiktasit, Fenerbahçes, Trabzonsporit dhe Galatasarayt.

Se si rrodhi ngjarja më tutje, shikoni videon e mëposhtme. /Telegrafi/