LAJMI I FUNDIT:

Inteligjenca artificiale krijon fotografi që tregojnë sesi mund të jenë dukur të vegjël Putin, Assad e Kim Jong-un

Inteligjenca artificiale krijon fotografi që tregojnë sesi mund të jenë dukur të vegjël Putin, Assad e Kim Jong-un

Me ndihmën e inteligjencës artificiale janë krijuar një sërë fotografish të politikanëve si Kim Jong-un dhe Vladimir Putin që tregojnë sesi mund të jenë dukur kur ishin të vegjël.

Fotografitë janë krijuar nga Midjourney me ndihmën e softuerit që përdor inteligjencë artificiale, ku është përfshirë edhe Bashar al-Assad i Sirisë, transmeton Telegrafi.


Fotografitë janë bërë virale në Instagram, ku shihen imazhet e Vladimir Putinit nga Rusia, Kim Jong-un nga Koreja e Veriut, siriani Bashar al-Assad si dhe presidenti kinez Xi Jinping.

Kim, Putin dhe Bashar al-Assad akuzohen për shkelje të drejtave të njeriut. Sipas Departamentit amerikan të Shtetit, Kim ka torturuar dhe vrarë njerëzit e vendit të tij – duke përdorur kampet ushtarake si burgje, ua mohoi të drejtën e besimit dhe cenzuroi mediat dhe internetin.

Cenzurim të media, abort i detyrueshëm dhe burgosje me motive politike janë regjistruar edhe në Republikën Popullore të Kinës, thuhet ndër tjera në raportin e Departamentit amerikan të Shtetit.

Në anën tjetër, Vladimir Putin është ai që filloi pushtimin e Ukrainë në shkurt të vitit të kaluar, ku si pasojë qindra mijëra persona kanë humbur jetën deri më tani – kryesisht civilë.

Njëjtë ka vepruar edhe Assad, që akuzohet se ka torturuar e vrarë qytetarët sirianë, në të cilin vazhdon të jetë një situatë kaotike pas shumë viteve luftime të ashpra. /Telegrafi/

Në trend Fun

Më shumë
Ajo po ecte në plazh, më pas u rrëzua papritur - gruaja për pak sa nuk u

Ajo po ecte në plazh, më pas u rrëzua papritur - gruaja për pak sa nuk u "gëlltit" nga rëra

Fun
Nëna pyeti vogëlushin nëse e mbylli vëllanë në dollap - reagimi i tij i bëri njerëzit të qeshin

Nëna pyeti vogëlushin nëse e mbylli vëllanë në dollap - reagimi i tij i bëri njerëzit të qeshin

Fun
Vajza i mori qenit tasin me ushqim, shikoni si ka reaguar ai

Vajza i mori qenit tasin me ushqim, shikoni si ka reaguar ai

Fun
Nëna ka filmuar hapat e parë të vajzës së saj teksa ishin në një restorant

Nëna ka filmuar hapat e parë të vajzës së saj teksa ishin në një restorant

Fun
Dhjetëra breshka lëshohen në det - do të kthehen në të njëjtin plazh pas rreth 20 vitesh

Dhjetëra breshka lëshohen në det - do të kthehen në të njëjtin plazh pas rreth 20 vitesh

Interesante
Disa foto të çuditshme dasme që ndoshta do t'ju bëjnë të qeshni me zë të lartë

Disa foto të çuditshme dasme që ndoshta do t'ju bëjnë të qeshni me zë të lartë

Interesante
Kalo në kategori