LAJMI I FUNDIT:

Instruktori dhe piloti student “braktisën” aeroplanin që kishte probleme – fluturakja rrëzohet pranë brigjeve të Hawaiit

Instruktori dhe piloti student “braktisën” aeroplanin që kishte probleme – fluturakja rrëzohet pranë brigjeve të Hawaiit

Një instruktor fluturimi dhe një pilot student u shpëtuan nga një ekuipazh i Rojës Bregdetare të Shteteve të Bashkuara të shtunën në mbrëmje.

Reklama

Kjo, sipas mediave të huaja, përcjell Telegrafi ndodhi, pasi avioni i tyre përjetoi telashe me motorin, duke i detyruar ata të linin avionin në oqean pranë brigjeve të Hawaii, thanë zyrtarët.

Të dy pilotët u dërguan në një spital me lëndime jo kërcënuese për jetën, sipas zyrtarëve të Rojës Bregdetare ndërkohë që emrat e tyre nuk u njoftuan menjëherë.

Lt. Makenzy Karnehm, mbikëqyrësi i Qendrës së Bashkërendimit të Shpëtimit të Rojës Bregdetare, tha se një ekuipazh i shpëtimit të helikopterëve të Rojës Bregdetare nga Air Station Barbers Point në Oahu arriti të gjejë pilotët rreth një orë pasi ata përfunduan në oqean rreth tetë milje larg bregut të Lanai, ishulli i gjashtë për nga madhësia në Hawaii.

Garda Bregdetare dhe Departamenti i Zjarrit i Maui gjithashtu dërguan anije në zonën ku u rrëzua aeroplani me një motor, kanë thënë zyrtarët.

Zyrtarët e Rojës Bregdetare thanë se ata morën një telefonatë rreth orës 5:49 pasdite nga struktura e kontrollit të trafikut ajror në Aeroportin Ndërkombëtar Daniel K. Inouye se një aeroplan po përjetonte telashe në motor dhe ka të ngjarë të shkonte të zhytej në oqean. /Telegrafi/

Në trend Botë

Më shumë
Theri për vdekje vëllain 9-vjeç në shtëpi, 12-vjeçarja nga Oklahoma prangoset – vazhdimisht i pyeste policët nëse do të përfundojë në burg

Theri për vdekje vëllain 9-vjeç në shtëpi, 12-vjeçarja nga Oklahoma prangoset – vazhdimisht i pyeste policët nëse do të përfundojë në burg

Amerika
Fëmijët e kreut të Wagnerit rus filmohen duke kënduar: Jemi elitë, ndërsa të tjerët kërkojnë lëmoshë dhe pastrojnë dyshemetë

Fëmijët e kreut të Wagnerit rus filmohen duke kënduar: Jemi elitë, ndërsa të tjerët kërkojnë lëmoshë dhe pastrojnë dyshemetë

Evropa
Me bluza me shkronjën “Z” dhe imazhin e kriminelëve të luftës, në Mal të Zi u mbajt një tubim “në mbështetje të serbëve në Kosovë”

Me bluza me shkronjën “Z” dhe imazhin e kriminelëve të luftës, në Mal të Zi u mbajt një tubim “në mbështetje të serbëve në Kosovë”

Mali i Zi
Lufta në Ukrainë: Të tjerë të vrarë në sulmin me raketa gjatë natës në Kiev

Lufta në Ukrainë: Të tjerë të vrarë në sulmin me raketa gjatë natës në Kiev

Botë
Mediat ruse: Rusia ka humbur mbi 2000 tanke në Ukrainë

Mediat ruse: Rusia ka humbur mbi 2000 tanke në Ukrainë

Evropa
Ishte kapur për një litar dhe po dridhej nga të ftohtit, alpinisti i ngrirë shpëtohet nga 'zona e vdekjes' në Everest në misionin 'pothuajse të pamundur'

Ishte kapur për një litar dhe po dridhej nga të ftohtit, alpinisti i ngrirë shpëtohet nga 'zona e vdekjes' në Everest në misionin 'pothuajse të pamundur'

Botë
Kalo në kategori