LAJMI I FUNDIT:

Instagram Stories mund të ofrojë edhe shërbimin për shitje (Foto)

Instagram Stories mund të ofrojë edhe shërbimin për shitje (Foto)

Shënimet për porosi dhe produkte që është parë në Instagram Stories, ka bërë të mendohet se ky rrjet social, është duke punuar në shërbim për shitje produktesh.

Reklama

Matt Navra e ka bërë fotografinë e imazhit, ku krahas shënimeve tjera për lokacion apo muzikë, ndodhet edhe ‘order’ që nënkupton porosinë, transmeton Telegrafi.

Nuk dihet se si mund të funksionojë, por afër tekstit është edhe shenja e dollarit, që nënkupton se mund të kenë edhe ndonjë lidhje me pagesat.

I njëjti përdorues, që edhe më herët ka kapur momentet e para të prezantimit të produkteve nga Facebook dhe Instagram, zuri edhe një detaj tjetër.

Në një fotografi, shfaqet edhe shënimi për produkt, që mund të jetë një tjetër arsye të besohet se Instagram po përgatitet për këtë shërbim. /Telegrafi/

Në trend Teknologji

Më shumë
Franca miraton përditësimin e softuerit të Apple për iPhone 12 pas shqetësimeve mbi rrezatimin e lartë

Franca miraton përditësimin e softuerit të Apple për iPhone 12 pas shqetësimeve mbi rrezatimin e lartë

Teknologji
Meta prezanton produkte të reja me Inteligjencë Artificiale përfshirë asistenin Meta AI, me të cilin mund të ndërveproni me të sikurse me një person

Meta prezanton produkte të reja me Inteligjencë Artificiale përfshirë asistenin Meta AI, me të cilin mund të ndërveproni me të sikurse me një person

Teknologji
Vazhdojnë talljet me presidentin serb:

Vazhdojnë talljet me presidentin serb: "Blejë sallam, shmange mishin" - krijohet videoloja e frymëzuar nga kafjalli i Vuçiqit

Teknologji
Asistenti i ri i inteligjencës artificiale të Meta-s është trajnuar në postimet publike në Facebook dhe Instagram

Asistenti i ri i inteligjencës artificiale të Meta-s është trajnuar në postimet publike në Facebook dhe Instagram

Teknologji
Galaxy Z Flip 3 dhe Z Fold 3 janë rezistent ndaj ujit

Galaxy Z Flip 3 dhe Z Fold 3 janë rezistent ndaj ujit

Teknologji
Pse evropianët paguajnë më shumë për iPhone sesa amerikanët

Pse evropianët paguajnë më shumë për iPhone sesa amerikanët

Teknologji
Kalo në kategori