LAJMI I FUNDIT:

Importohet në Zambi, Bugatti i dy milionë eurove rrezikon të shkatërrohet nëse nuk gjendet prejardhja e parave me të cilat është blerë

Importohet në Zambi, Bugatti i dy milionë eurove rrezikon të shkatërrohet nëse nuk gjendet prejardhja e parave me të cilat është blerë

Kjo makinë super luksoze, mund të mos lëvizë kurrë lirshëm nëpër rrugët e Zambisë

Të gjithë kalimtarët e kthejnë kokën, kur iu kalon pranë një Bugatti Veyron edhe nëse janë në Las Veasin e zhvilluar, apo në Monte Carlon e pasur të mbushur me vetura luksoze, transmeton Telegrafi.


Por, nëse kjo makinë luksoze franceze shihet në Zambinë e varfër të Afrikës, do të ishte një situatë shumë më ndryshe.

Bazuar në ligjet në fuqi që janë në këtë shtet, nëse një veture të importuar nuk i gjendet prejardhja e pastër e parave dhe nuk është pjesë e ndonjë procesi të shpëlarjes së parave, atëherë do të shkatërrohet në tërësi.

Kështu i ka ndodhur edhe një LaFerrari, disa vite më parë, pasi u gjer se pronari e kishte blerë me paratë që i ftoi duke trafikuar drogë.

Fatin e njëjtë mund ta ketë edhe një Bugatti Veyron i dy milionë eurove, që është konfiskuar nga një komision që merret me ndalimin e kontrabandimit të drogës.

Derisa super-makina po qëndron në ndalim, janë duke u shqyrtuar të ardhurat e pronarit, nëse ka mundur ta blinte ktë veturë me ndonjë veprimtari të ligjshme.

Reagimi i banorëve kur e panë nga afër këtë Bugatti, ishte mbresëlënës dhe do ishte shumë e vështirë, nëse do ta shihnin duke u shkatërruar për shkak të prejardhjes të parave. /Telegrafi/

Në trend Auto

Më shumë
Kështu duket një patentë shofer në Kinë - kroati tregon se si ia ndërruan emrin dhe mbiemrin

Kështu duket një patentë shofer në Kinë - kroati tregon se si ia ndërruan emrin dhe mbiemrin

Auto
Qyteti i vogël i Kolorados me 397 banorë lëshoi 10,000 gjoba për tejkalim shpejtësie në vetëm 2 javë

Qyteti i vogël i Kolorados me 397 banorë lëshoi 10,000 gjoba për tejkalim shpejtësie në vetëm 2 javë

Auto
Amerikanët tani kanë më pak gjasa të blejnë një EV, të shqetësuar për opsionet e karikimit - zbulon një studim i ri

Amerikanët tani kanë më pak gjasa të blejnë një EV, të shqetësuar për opsionet e karikimit - zbulon një studim i ri

Auto
Drejtori shpjegoi bukur: Klientët e Aston Martin nuk duan motorë me gjashtë cilindra, duan më shumë!

Drejtori shpjegoi bukur: Klientët e Aston Martin nuk duan motorë me gjashtë cilindra, duan më shumë!

Auto
Policët nepalez e ndaluan të riun, por mbetën pa fjalë kur ai u tregoi patentë shoferin

Policët nepalez e ndaluan të riun, por mbetën pa fjalë kur ai u tregoi patentë shoferin

Auto
Nissan përdor Al për dizajnin e Qashqai 2025

Nissan përdor Al për dizajnin e Qashqai 2025

Auto
Kalo në kategori