LAJMI I FUNDIT:

IMAX: Game-Changer në teknologjinë e filmit, së shpejti në Kosovë

IMAX: Game-Changer në teknologjinë e filmit, së shpejti në Kosovë

Bëhuni gati filmdashës të Kosovës! Teknologjia më e fundit dhe më e mirë e kinemasë vjen në Albi Mall dhe Cineplexx Kosovo: IMAX!

Reklama

Tani ju jeni duke menduar, “Çfarë rëndësie ka? Është veç një ekran më i madh. Apo jo?” Gabim! IMAX është shumë më tepër sesa thjesht një ekran më i madh.

Është një përvojë gjithëpërfshirëse filmi që do të ju bëjë të ndiheni sikur jeni pjesë e aksionit.

Imagjinoni të shikoni filmin tuaj të preferuar në një format më të madh se sa jeta, ku ndiheni sikur jeni pjesë e aksionit.

Çdo tingull, çdo lëvizje, çdo detaj është aq i qartë dhe i gjallë sa do të harroni se jeni ulur në një kinema.

Do të ndiheni sikur jeni pikërisht aty, në mes të gjithë aksionit, duke e përjetuar të gjitha në një mënyrë që nuk e kishit menduar kurrë.

Dhe nuk është vetëm ekrani që është mbresëlënës.

Sistemi i zërit është jashtë kësaj bote. IMAX përdor një teknologji të veçantë të quajtur “tingull immersive” që ju bën të ndiheni sikur jeni të rrethuar nga efektet zanore.

Do të dëgjoni çdo shpërthim, çdo pëshpëritje dhe çdo hap sikur të jeni aty.

Me IMAX ju nuk jeni vetëm duke parë një film – ju po e përjetoni atë në një mënyrë që është vërtet e paharrueshme.

IMAX po vjen në Kosovë dhe do të jetë përvojë  fantastike – Pra, merrni pak kokoshka, rehatohuni në vendin tuaj dhe përgatituni për udhëtimin e jetës tuaj!

Artikull i sponzorizuar

Në trend Teknologji

Më shumë
Marketingu në Google Ads, eksperti: Përjashtimi i gjuhës shqipe penalizon bizneset

Marketingu në Google Ads, eksperti: Përjashtimi i gjuhës shqipe penalizon bizneset

Teknologji
Mira Murati në Doku.Tech: Inteligjenca Artificiale do të transformojë botën tonë

Mira Murati në Doku.Tech: Inteligjenca Artificiale do të transformojë botën tonë

Teknologji
Google ka penalizuar gjuhën shqipe nga platformat Google Ads dhe Adsense, iniciuesi i peticionit tregon se çka po humbin bizneset dhe mediat në trevat shqiptare

Google ka penalizuar gjuhën shqipe nga platformat Google Ads dhe Adsense, iniciuesi i peticionit tregon se çka po humbin bizneset dhe mediat në trevat shqiptare

Muhamet Hajrullahu
SHBA 'nuk do të tolerojë' ndalesën e Kinës për çipat Micron

SHBA 'nuk do të tolerojë' ndalesën e Kinës për çipat Micron

Teknologji
Nuk përflitet për asnjë ndryshim në panelin OLED të Apple iPhone 15 Pro Max

Nuk përflitet për asnjë ndryshim në panelin OLED të Apple iPhone 15 Pro Max

Teknologji
Përshkallëzon beteja teknologjike mes SHBA-së dhe Kinës – vendi aziatik vendos kufizime të shitjeve për Micron

Përshkallëzon beteja teknologjike mes SHBA-së dhe Kinës – vendi aziatik vendos kufizime të shitjeve për Micron

Teknologji
Kalo në kategori