LAJMI I FUNDIT:

Idetë e dekorimit të banjës: Cilat pllaka të zgjidhni dhe si t’i kombinoni ato me elemente të tjera

Idetë e dekorimit të banjës: Cilat pllaka të zgjidhni dhe si t’i kombinoni ato me elemente të tjera

Meqenëse kërkon shumë kohë dhe para, dekorimi i banjës paraprihet nga një planifikim i kujdesshëm

Ndërsa shumica e njerëzve zgjedhin klasike të përjetshme dhe tone të lehta që do të marrin një pamje të re duke ndryshuar detajet, të tjerët janë pak më të guximshëm dhe zgjedhin tone më të errëta ose pak më të forta, edhe pajisje sanitare edhe qeramike.


Megjithëse modelet e mermerit me ngjyra po bëhen gjithnjë e më të popullarizuara, zgjedhja e parë është e bardha me vija pak a shumë të theksuara, transmeton Telegrafi.

Prandaj, një bazë e tillë me një model mermeri ju jep një mundësi të shkëlqyeshme kombinimeve, qoftë për një ndërhyrje të madhe apo një pjesë të dalluar.

Nëse ju pëlqen mermeri, por gjithashtu dëshironi të shtoni pak ngjyrë në të njëjtën kohë, kombinoni disa modele për të arritur pamjen e dëshiruar.

Nëse zgjidhni qeramikë mbresëlënëse, bëni më të thjeshtë tualetet dhe profilet e dushit.

Nëse vendosni të lozni me një mur, ju keni mundësinë të lozni me dollapët e banjës ose pak a shumë me sanitari më të pazakonta.

Kur bëhet fjalë për muret e theksuara të veshura me qeramikë, zgjedhja është me të vërtetë e madhe.

Për ta bërë banjën të duket e plotë, është e rëndësishme t’i kushtoni vëmendje detajeve të tilla siç janë gypat dhe butonat.

/Telegrafi/

Në trend Stil

Më shumë
Pse disa njerëz nuk e gjejnë dot dashurinë e vërtetë? Shkenca jep disa arsye

Pse disa njerëz nuk e gjejnë dot dashurinë e vërtetë? Shkenca jep disa arsye

Këshilla Lifestyle
Gjëja e parë që shihni në foto zbulon të vërtetën për ju: Deri tani testi më i saktë i personalitetit

Gjëja e parë që shihni në foto zbulon të vërtetën për ju: Deri tani testi më i saktë i personalitetit

Lifestyle
“Data më tragjike” në historinë njerëzore po afron - në këtë ditë ngjarjet e errëta përsëriten me shekuj

“Data më tragjike” në historinë njerëzore po afron - në këtë ditë ngjarjet e errëta përsëriten me shekuj

A e dini se...
Mos i fshini enët me letër higjienike! Kur të shihni se çfarë ndodh, as që do t’ju shkojë mendja ta bëni më

Mos i fshini enët me letër higjienike! Kur të shihni se çfarë ndodh, as që do t’ju shkojë mendja ta bëni më

Këshilla dhe ide
Është koha për të mbjellë dredhëza në vazo: Ndiqni këto rregulla

Është koha për të mbjellë dredhëza në vazo: Ndiqni këto rregulla

Kopshtaria
Burri hasi në një gur varri me një kod QR - kur e skanoi nuk mund ta imagjinonte se çfarë pa

Burri hasi në një gur varri me një kod QR - kur e skanoi nuk mund ta imagjinonte se çfarë pa

A e dini se...
Kalo në kategori