Një hajdut vodhi kuletën e një polici, pasi u arrestua dhe ishte i ulur në pjesën e pasme të një makine. Anthony Connor, 32 vjeç, nga Anglia, u përkul përpara dhe ngriti portofolin teksa po drejtohej në komisariat.

Sipas mediave të huaja, përcjell Telegrafi, ai u kap vetëm pasi mori kuletën që përmbante 10 funte dhe një faturë të metros.

Kur e pyetën se çfarë po bënte, ai u përgjigj se nuk e dinte që ishte e policit dhe kërkoi falje.

Anthony Connor a cheeky burglar who stunned police who arrested him by picking the pocket of one of the officers - whilst being detained in the back of their patrol car.Disclaimer: While Cavendish Press (Manchester) Ltd uses its' best endeavours to establish the copyright and authenticity of all pictures supplied, it accepts no liability for any damage, loss or legal action caused by the use of images supplied. The publication of images is solely at your discretion. For terms and conditions see http://www.cavendish-press.co.uk/pages/terms-and-conditions.aspx

Coonor nga Greater Manchester u arrestua më 15 shkurt, pasi u përpoq të vidhte një Range Rover, përballë rrugës ku banonte pronari i veturës.

Prokurorja Elizabeth Evans tha në gjyq se pronari i makinës Dennis O’Connor ishte në shtëpi duke fjetur dhe u zgjua nga zhurma e makinës jashtë. /Telegrafi/