LAJMI I FUNDIT:

Greqi, përplaset me shkëmbinjtë anija shqiptare

Greqi, përplaset me shkëmbinjtë anija shqiptare

Anija me flamur shqiptar, Koravi, është përplasur me shkëmbinjtë në jug të ishullit Lefkadha në detin Jon.

Sipas autoritetit portual, anija shqiptare ishte nisur nga porti i Volosit me 1900 tonë hekur dhe kishte destinacion Shqipërinë, në kohën që në rrethana ende të pa njohura goditi shkëmbinjtë në vendin e quajtur Akrotiri të ishullit të Lefkadhës.

Ngjarja ndodhi gjate orëve të para të mëngjesit, ndërsa autoritet thanë se anija ka marrë ujë.

8 anëtarët e ekuipazhit u dërguan ne spital për kontrolle mjekësore dhe nuk asnjë rrezik për jetën e tyre, transmeton tch.

Po hetohen rrethanat e aksidentit, por besohet se bëhet fjalë për gabim njerëzor, ose dem në timonin e anijes.

Zona e Akrotirit është mjaft e rrezikshme dhe shumë anije janë dëmtuar në të kaluarën në atë zonë. Vlen të përmendet se aksidenti ndodhi në afërsi të farit të ishullit.

Në zonë ndodhet një anije e rojës bregdetare, ndërsa gjatë ditëve në vazhdim pritet largimi i anijes nga shkëmbinjtë. /Telegrafi/

Në trend Lajme

Më shumë
Kontingjenti i ri i ushtarëve turk të KFOR-it, fotografi nga zbarkimi i tyre në Kosovë

Kontingjenti i ri i ushtarëve turk të KFOR-it, fotografi nga zbarkimi i tyre në Kosovë

Siguri
Samiti i Ballkanit Perëndimor, liderët realizojnë foton familjare

Samiti i Ballkanit Perëndimor, liderët realizojnë foton familjare

Lajme
Kërkoi 160 mijë euro ndihmë për shërimin e një personi që nuk ekziston, gjilanasi ndalohet nga prokuroria pasi përfitoi përmes mashtrimit

Kërkoi 160 mijë euro ndihmë për shërimin e një personi që nuk ekziston, gjilanasi ndalohet nga prokuroria pasi përfitoi përmes mashtrimit

Lajme
“Deputetët s’kanë mandat me i cenu trupat tanë”, protestë para Kuvendit kundër deputetëve që e kundërshtuan Projektligjin për Shëndetin Riprodhues

“Deputetët s’kanë mandat me i cenu trupat tanë”, protestë para Kuvendit kundër deputetëve që e kundërshtuan Projektligjin për Shëndetin Riprodhues

Lajme
Kurti merr pjesë vetëm virtualisht në Samitin e Tiranës

Kurti merr pjesë vetëm virtualisht në Samitin e Tiranës

Lajme
I arrestuar në Serbi, Hasan Dakaj në gjendje të rëndë shëndetësore

I arrestuar në Serbi, Hasan Dakaj në gjendje të rëndë shëndetësore

Lajme
Kalo në kategori