LAJMI I FUNDIT:

Google Pay po merr një pamje të re dhe më shumë tipare

Google Pay po merr një pamje të re dhe më shumë tipare

Google ka njoftuar se po i jep sistemit të saj të pagesave mobile Google Pay një pamje të re dhe gjithashtu disa veçori më shumë.

Reklama

Google Play i ri për iOS dhe Android është tani në dispozicion dhe Google po bashkohet me një sërë bankash dhe do të ofrojë një llogari të re bankare mobile pa tarifa ose tarifa për overdraft. Google është bashkuar me 11 banka për këto llogari.

“Sot ne po bëjmë një hap të rëndësishëm përpara në përpjekjen tonë për t’i bërë paratë të thjeshta, të sigurta dhe të dobishme. Duke filluar nga SH.B.A., ne po lansojmë një aplikacion të ridizajnuar Google Pay në Android dhe iOS. Aplikacioni i ri është krijuar për marrëdhëniet tuaja me njerëzit dhe bizneset. Kjo ju ndihmon të kurseni para dhe ju jep njohuri për shpenzimet tuaja. Është krijuar me shumë shtresa sigurie për të mbajtur para dhe informacione private dhe të sigurta. Dhe në vitin 2021, do t’ju japë mundësinë të aplikoni për një lloj të ri të llogarisë bankare dixhitale me institucione të besueshme financiare” thuhet në njoftimin e Google.

Mund të mësoni më shumë në lidhje me Google Pay të ri të përditësuar për iOS dhe Android në postimet e Google.  

Në trend Teknologji

Më shumë
Mira Murati në Doku.Tech: Inteligjenca Artificiale do të transformojë botën tonë

Mira Murati në Doku.Tech: Inteligjenca Artificiale do të transformojë botën tonë

Teknologji
Marketingu në Google Ads, eksperti: Përjashtimi i gjuhës shqipe penalizon bizneset

Marketingu në Google Ads, eksperti: Përjashtimi i gjuhës shqipe penalizon bizneset

Teknologji
Telefoni i juaj Pixel tani mund t'ju tregojë se sa larg është vetura e Uber ose Lyft

Telefoni i juaj Pixel tani mund t'ju tregojë se sa larg është vetura e Uber ose Lyft

Teknologji
Microsoft apelon vendimin e rregullatorit britanik për bllokimin e blerjes së Activision

Microsoft apelon vendimin e rregullatorit britanik për bllokimin e blerjes së Activision

Teknologji
Lajm i mirë për fansat e PlayStation - Sony po sjell një pajisje të re për lojtarët

Lajm i mirë për fansat e PlayStation - Sony po sjell një pajisje të re për lojtarët

Lojëra
Google ka penalizuar gjuhën shqipe nga platformat Google Ads dhe Adsense, iniciuesi i peticionit tregon se çka po humbin bizneset dhe mediat në trevat shqiptare

Google ka penalizuar gjuhën shqipe nga platformat Google Ads dhe Adsense, iniciuesi i peticionit tregon se çka po humbin bizneset dhe mediat në trevat shqiptare

Muhamet Hajrullahu
Kalo në kategori