LAJMI I FUNDIT:

Gjendet trupi i katërvjeçarit që ra në kanalin e Ibër-Lepencit

Gjendet trupi i katërvjeçarit që ra në kanalin e Ibër-Lepencit

Sot rreth orës 12:00 është gjetur trupi i pajetë i katërvjeçarit i cili ishte raportuar si i zhdukur pasditen e së hënës nga fshati Akrashticë e Vushtrrisë.

Reklama

Telegrafi ka kontaktuar zëdhënësin e Policisë së Kosovës për rajonin e Mitrovicës, Avni Zahiti, i cili ka konfirmuar gjetjen e trupit të pajetë të katërvjeçarit.

Sipas tij, trupi është nxjerr nga kanali i Ibër-Lepencit në fshatin Bukosh të Vushtrrisë.

Zhdukja e 4-vjeçarit në Vushtrri, kërkimet pritet të rifillojnë sot
Lexo po ashtu Zhdukja e 4-vjeçarit në Vushtrri, kërkimet pritet të rifillojnë sot

“Rreth orës 12:00 ekipi i kërkim shpëtimin ka gjetur trupin e pajetë të katërvjeçarit. Dyshohet që katërvjeçari ka rënë në kanalin e Ibër-Lepencit në fshatin Akrashticë dhe nga rrjedha e lumit është gjetur në fshatin Bukosh”, ka thënë Zahiti.

Zahiti tha se për momentin trupi i pajetë i katërvjeçarit është dërguar në Institutin e Mjekësisë Ligjore (IML) për obduksion. /Telegrafi/


Në trend Lajme

Më shumë
Moszbatimi i Marrëveshjes për normalizim anulon konferencën e donatorëve për Kosovën dhe Serbinë

Moszbatimi i Marrëveshjes për normalizim anulon konferencën e donatorëve për Kosovën dhe Serbinë

Lajme
BE e gatshme të organizojë takim ekspertësh për draft-statutin e Asociacionit

BE e gatshme të organizojë takim ekspertësh për draft-statutin e Asociacionit

Lajme
Ish-zyrtari i lartë në Komisionin Evropian, Mirel: Kosova të dëgjojë kërkesat e aleatëve - ta formojë Asociacionin

Ish-zyrtari i lartë në Komisionin Evropian, Mirel: Kosova të dëgjojë kërkesat e aleatëve - ta formojë Asociacionin

Lajme
​Kosova më pak nxënës dhe studentë sesa një vit më parë, rritet interesimi për t'u shkolluar në sektorin privat

​Kosova më pak nxënës dhe studentë sesa një vit më parë, rritet interesimi për t'u shkolluar në sektorin privat

Arsim
Komuniteti Shqiptaro-Amerikan i kërkon Sekretarit amerikan Antony Blinken mbështetje për Kosovën

Komuniteti Shqiptaro-Amerikan i kërkon Sekretarit amerikan Antony Blinken mbështetje për Kosovën

Lajme
Snajperistët e FSK-së arrijnë rezultate të larta në garën në Turqi

Snajperistët e FSK-së arrijnë rezultate të larta në garën në Turqi

Lajme
Kalo në kategori