LAJMI I FUNDIT:

Funksionalizohet E-Kiosku në Mitrovicën e Veriut

Funksionalizohet E-Kiosku në Mitrovicën e Veriut

Kryetari i Mitrovicës së Veriut, Erden Atiq, ka bërë të ditur se është funksionalizuar E-Kiosku, që mundëson shërbim për dokumente të ndryshme, sic janë certifikatat e ekstraktet e lindjes.

Reklama

“Komuna e Mitrovicës së Veriut ka pasur E-Kioskun, por ai nuk ka qenë funksional. Sot e kemi funksionalizuar atë duke e mundësuar shërbimin dhe lehtësuar qasjen në dokumentet që u duhen qytetarëve tanë. Nga sot, qytetarët do të mund të shfrytëzojnë E-Kioskun për t’i nxjerrë dokumentet e tyre personale”, ka thënë ai.

Tutje, ai ka thënë se mbetet i përkushtuar që t’i lehtësojmë shërbimet për qytetarët në secilin sektorë.

Ndryshe, nga katër komunat e veriut të Kosovës, është e vetmja Mitrovica e Veriut, në të cilën, nuk ka pasur protesta apo tensione, me rastin e fillimit të punës së kryetarit Atiq brenda objektit të komunës.

Në trend Lajme

Më shumë
Të maskuar e të armatosur - Kurti publikon fotografitë e grupit kriminal që sulmuan policinë në veri

Të maskuar e të armatosur - Kurti publikon fotografitë e grupit kriminal që sulmuan policinë në veri

Lajme
Vrasja e policit dhe plagosja në veri, kryeministri dhe zv.drejtori i policisë mbajn konferencë

Vrasja e policit dhe plagosja në veri, kryeministri dhe zv.drejtori i policisë mbajn konferencë

Lajme
Kurti: Ditë e rëndë për vendin tonë, janë 30 persona të armatosur që po vazhdojnë sulmet ndaj Policisë së Kosovës

Kurti: Ditë e rëndë për vendin tonë, janë 30 persona të armatosur që po vazhdojnë sulmet ndaj Policisë së Kosovës

Lajme
Lajmi për vrasjen e policit në Banjskë dhe plagosjes së një tjetri, zë vend në ballinat e mediave botërore

Lajmi për vrasjen e policit në Banjskë dhe plagosjes së një tjetri, zë vend në ballinat e mediave botërore

Lajme
Reagon familja e policit të vrarë në veri: Të vdesësh për atdhe është sikur të rilindësh përsëri

Reagon familja e policit të vrarë në veri: Të vdesësh për atdhe është sikur të rilindësh përsëri

Lajme
Pacolli publikon fotografinë e policit të vrarë në veri

Pacolli publikon fotografinë e policit të vrarë në veri

Lajme
Kalo në kategori