Shqipëria sot do të karakterizohet nga vranësira të shpeshta të cilat do të gjenerohen gjatë paradites.

Në mesditë dhe pasdite vranësirat do të sjellin reshje me intensitet mesatar dhe me intensitet të lartë herë pas here.

Temperaturat e ajrit do të pësojnë ulje në mesditë, duke u luhatur në vlerat -2 deri në 12 gradë Celcius.

Era do të fryjë mesatare në tokë dhe e fortë në det me shpejtësi 50km/h. /Ora News/