LAJMI I FUNDIT:

Forcat ukrainase kanë kryer 11 sulme ajrore në pozicionet e armikut – në 24 orët e fundit

Forcat ukrainase kanë kryer 11 sulme ajrore në pozicionet e armikut – në 24 orët e fundit

Forcat Ajrore të Ukrainës kryen të martën 11 sulme në zonat ku ishte përqendruar personeli dhe pajisjet ushtarake të armikut, si dhe një goditje ndaj sistemit raketor anti-ajror të armikut.

Reklama

Këtë e tha Shtabi i Përgjithshëm i Forcave të Armatosura të Ukrainës në përditësimin e tij të mëngjesit, sipas Ukrinform, përcjell Telegrafi.

“Në 24 orët e fundit, mbrojtësit tanë shkatërruan 32 dronë sulmues Shahed. Njësitë e forcave raketore dhe artilerisë goditën tre pika komandimi, një zonë ku ishte përqendruar personeli i armikut, katër artileri në pozicionin e qitjes, një sistem raketash kundërajrore, tre depo karburanti dhe një stacion i luftës elektronike”, tha ushtria e Ukrainës.

Po sipas tyre, gjithsej, në 24 orët e fundit, armiku ka kryer 64 sulme ajrore dhe një sulm me raketa dhe ka përdorur sisteme raketash të shumta lëshuese 88 herë dhe gjithashtu vazhdon të përqendrojë përpjekjet e tij kryesore në përpjekjet për të pushtuar plotësisht rajonet e Luhansk dhe Donetsk. /Telegrafi/

Në trend Botë

Më shumë
'Serbia nuk ndahet nga Rusia', kësaj radhe pjesë e listës së vendeve mike për shkëmbime financiare

'Serbia nuk ndahet nga Rusia', kësaj radhe pjesë e listës së vendeve mike për shkëmbime financiare

Serbia
Republikanët refuzojnë kërkesën e Zelenskyt për t’iu adresuar Kongresit amerikan

Republikanët refuzojnë kërkesën e Zelenskyt për t’iu adresuar Kongresit amerikan

Amerika
Gjenerali i lartë amerikan tregon sesa për qind të territorit të pushtuar e ka rikthyer Ukraina

Gjenerali i lartë amerikan tregon sesa për qind të territorit të pushtuar e ka rikthyer Ukraina

Evropa
Shpëtohet në Kabul gruaja që për 25 vite u mbajt e mbyllur në dhomën e errët

Shpëtohet në Kabul gruaja që për 25 vite u mbajt e mbyllur në dhomën e errët

Azia
Princi saudit: Nëse Irani zhvillon një armë bërthamore, do ta bëjmë edhe ne

Princi saudit: Nëse Irani zhvillon një armë bërthamore, do ta bëjmë edhe ne

Botë
Italia krijon një precedent për shkak të Berlusconit

Italia krijon një precedent për shkak të Berlusconit

Evropa
Kalo në kategori