0Shares

Kompania e njohur kosovare e pijeve, Fluidi është duke prezantuar produktet e saj në panairin më të madh të në botë, “Hostex powering food and hospitality Africa and IFEA”, në Johannesburg të Afrikës.

Këtë e kanë bërë të ditur drejtuesit e kësaj kompanie, të cilët po marrin pjesë për të parën herë në këtë panair.

“Përfaqësimi i prodhuesi më të madh të pijes në Kosovë ka zgjuar interesim të madh për banorët e qyteti më të madh të Afrikën e Jugut, si dhe shumë pjesëmarrësve në panair”, kështu janë shprehu drejtuesit e kompanisë më të madhe të pijeve në Kosovë.

Fluidi Corporation operon që nga viti 1994 dhe në këtë panair është duke u prezantuar me prodhimet e saj si: RC Cola, Jaffa Champion, Jaffa Champion Plus, Red Rain, Double Force, Extra Fluidi.

Ky panair mbledh rreth7,000 vizitorë dhe mbi 300 ekspozues që përfaqësojnë 27 vende të ndryshme të botës. /Telegrafi/

Të Ngjajshme
Shfaq Komentet (0)