LAJMI I FUNDIT:

Flet ish-menaxherja e qendrës ‘Orenda’: Për tre muaj sa punova aty, pati kërcënime, parregullsi e joprofesionalizëm

Flet ish-menaxherja e qendrës ‘Orenda’: Për tre muaj sa punova aty, pati kërcënime, parregullsi e joprofesionalizëm

Ish-menaxherja e qendrës së të moshuarve, Viola Sahatçiu ka reaguar ndaj keqtrajtimit të fundit që është bërë ndaj një të moshuare në qendrën “Orenda”.

Reklama

Përmes një statusi në Facebook, ajo ka thënë se qendra në fjalë “u hap për të gjitha arsyet përpos kujdesit ndaj të moshuarve”.

Ajo theksoi, se aty ka qenë dëshmitare e parregullsive e kërcënimeve.

“Qendër e cila nga fillimi u hap për të gjitha arsyet përpos kujdesit ndaj të moshuarve. Pa rregullsi, jo profesionalizëm, pa kujdesi dhe kërcënime ndodhën në atë qendër sa isha menaxhere, arsye kjo pse dhashë dorëheqje pas 3 muajve”, tha ajo.

Për rastin e keqtrajtimit të së moshuarës, Sahatçiu, ka thënë se është “vetëm reflektim i vogël”, se çfarë ndodhë aty.

Ajo e ka quajtur absurde, paralajmërimin e qendrës “Orenda” se do të dalë dhe të sqarohet për rastin.

“Arsyeja pse po reagoj është se pashë lajmin se ‘Orenda’ do të dal dhe të mbaj konferencë për media për tu distancuar nga sjellja e punonjësve të tyre. E mu kjo mu duk shumë absurde pasi aty ka edhe kamera”, ka thënë ajo.

Më pas ish-menaxherja e kësaj qendre e ka fshirë postimin për arsye të panjohura.

VIDEO: Infermierja sulmon fizikisht një grua të moshuar në Pejë

Në trend Lajme

Më shumë
SHBA i kërkon Serbisë të tërheqë trupat ushtarake nga kufiri me Kosovën

SHBA i kërkon Serbisë të tërheqë trupat ushtarake nga kufiri me Kosovën

Lajme
Sulmi i terroristëve serbë në veri, Blinken paralajmëroi masa ndaj Serbisë

Sulmi i terroristëve serbë në veri, Blinken paralajmëroi masa ndaj Serbisë

Lajme
Pamje nga vila e Milan Radoiçiqit në veri, Sveçla: Po dëshmohet se nuk bëhet fjalë për asnjë 'luftëtar lirie' por për një Pablo Escobar të rajonit

Pamje nga vila e Milan Radoiçiqit në veri, Sveçla: Po dëshmohet se nuk bëhet fjalë për asnjë 'luftëtar lirie' por për një Pablo Escobar të rajonit

Lajme
Gjermania mendon se KFOR-i nuk duhet të marrë kontrollin në veri

Gjermania mendon se KFOR-i nuk duhet të marrë kontrollin në veri

Lajme
Për Asociacionin, sytë te Amerika

Për Asociacionin, sytë te Amerika

Lajme
Rama tha se edhe presidentja Osmani kërkoi që KFOR-i të marr kontrollin në veri, e demantojnë nga Presidenca

Rama tha se edhe presidentja Osmani kërkoi që KFOR-i të marr kontrollin në veri, e demantojnë nga Presidenca

Lajme
Kalo në kategori