Fitorja e parë për Dritën, Kastrioti triumfon me përmbysje në konkurrencën e femrave në hendboll

(Foto: kosovahandball.info)

Drita e Gjilanit e ka shënuar fitoren e parë në këtë edicion të Superligës së Kosovës në hendboll (femrat).

Drita të dielën, në kuadër të javës së shtatë, fitoi ndaj KEK-ut me rezultat 24:16. KEK-u ishte vendas në këtë ndeshje.

Drita renditet e parafundit me dy pikë kurse KEK-u mbetet pa pikë në vend të fundit.

Të dielën u luajt edhe ndeshja në mes të Kastriotit dhe Samadrexhës. Fitore shënoi Kastrioti me rezultat 33:26. Por pas pjesës së parë samadrexhaset ishin në epërsi, 15:12.

Kastrioti renditet i katërti me 10 pikë kurse Samadrexha është e nënta me katër pikë.

KEK-u – Drita 16:24 (8:13)

KEK-u: Ramadani, Grajqevci 3, Klinaku 4, Dedinca, Smakiqi, Asllani, E. Grajqevci 5, D. Grajqevci 2, Selmanaj 2, Kutllovci.

Drita: Sadiku, Rudhani 4, Marovca, Pajaziti, Ibrahimi, Hyseni 1, Ramabaja 9, Arifi 6, Reqani 3, Vokshi 1.

Kastrioti – Samadrexha 33:26 (12:15)

Kastrioti: Dinarica, Stagova 6, Gurgurovci, Reqica 3, Gashi 3, Terpeza, Salihu 13, V. Gashi 6, Reqica, Grainca, Beqiri 2.

Samadrexha: Ar. Basholli, A. Maloku 8, R. Maloku, E. Basholli, Arl. Maloku, Sadiku 1, Mehmeti 2, G. Basholli 1, A. Sadiku 11, Gr. Basholli 3, Arj. Maloku.

Rabiot ka refuzuar ofertën përfundimtare të Juventusit, në bisedime me disa klube të njohura

"Pjesa e munguar e enigmës" - legjenda e Chelseat kërkon transferimin e Granit Xhakës

PSG po e transferon zëvendësuesin e Mbappes - ka shënuar 76 gola për klubin e tij