Henrik Fisker ka dizajnuar makina të mahnitshme si Aston Martin DB9, BMW Z8 si dhe modelin Karma të kompanisë së tij.

Megjithëse kjo veturë elektrike e ka bërë debutimin e Fikser si brend i makina, është bërë e ditur se së shpejti ka risi në këtë drejtim, transmeton Telegrafi.

Modeli i paemëruar, por me linja shumë të këndshme, është makina e re nga kjo kompani.

Megjithëse nuk bëhet e ditur asnjë risi, është vetëm një imazh i postuar në Twitter, që e tregon pamjen e jashtme të saj.

E tëra që dihet, është se me këtë makinë elektrike pritet të garojë me Tesla dhe Porsche Mission E. /Telegrafi/

Fotografia e modelit të ri nga Fisker, që është postuar në Twitter

Fotografia e modelit të ri nga Fisker, që është postuar në Twitter