LAJMI I FUNDIT:

Faraday Future FF91 kalon me sukses testin e përplasjes

Faraday Future FF91 kalon me sukses testin e përplasjes

Pas pranimit më të fundit të parave, Faraday Future është në rrugën e duhur për të filluar të dorëzojë FF91-shin te klientët e saj të parë më 31 maj.

Reklama

Një nga hapat e fundit ishte testi i përplasjes Federale për Sigurinë e Automjeteve Motorike dhe FF91 kaloi testet rraskapitëse me ngjyrat fluturuese.

Kompania lëshoi një deklaratë zyrtare duke përshëndetur rezultatet e testimit.

Qeliza e baterisë dhe pasagjerët mbrohen nga ajo që kompania e quan “struktura e hendekut të trupit ” me një “strukturë të paketimit të hendekut”, raporton Arena EV, transmeton Telegrafi.

Faraday Future FF91 passes crash test requirements

Gjatë përplasjes, “struktura e hendekut” merr goditjen dhe pëson mjaft dëmtime, dhe një pjesë e madhe e energjisë shpërndahet në mënyrë të sigurt, duke lënë pasagjerët dhe komponentët të paprekur.

Është një ide e thjeshtë dhe shumë e zgjuar, dhe siç sugjerojnë rezultatet e testit të përplasjes FMVSS – një ide shumë efektive.

Faraday Future FF91 passes crash test requirements

Një seri automjetesh FF91 iu nënshtruan testeve të përplasjes me ashpërsinë më të lartë për përplasjet përpara, anësore dhe të pasme dhe i kaluan testet pa asnjë problem. Kjo është një “testament” për teknologjinë e zgjuar dhe dizajnin unik të Faraday Future. /Telegrafi/

Faraday Future FF91 passes crash test requirements

Në trend Auto

Më shumë
Azerbajxhani refuzoi një takim me krerët e Armenisë, Gjermanisë dhe Francës për shkak se nuk ishte i ftuar Erdogan

Azerbajxhani refuzoi një takim me krerët e Armenisë, Gjermanisë dhe Francës për shkak se nuk ishte i ftuar Erdogan

Auto
Cybertrucku

Cybertrucku "fluturon" pasi niset nga pika 0 derisa priste në trafik

Auto
Për të zotëruar një veturë në Singapor duhet të paguani 106 mijë dollarë

Për të zotëruar një veturë në Singapor duhet të paguani 106 mijë dollarë

Auto
“Koleksioni i bardhë”, shiten 60 vetura Porsche që sipas ekspertëve secila mund ta ketë vlerën e një milion dollarëve

“Koleksioni i bardhë”, shiten 60 vetura Porsche që sipas ekspertëve secila mund ta ketë vlerën e një milion dollarëve

Auto
Gjeni çantën tuaj të ëndrrave në dyqanin e ri italian ‘Furla’ në Prishtina Mall

Gjeni çantën tuaj të ëndrrave në dyqanin e ri italian ‘Furla’ në Prishtina Mall

Prishtina Mall
Turqia prezantoi një makinë fluturuese - ja si duket ajo, bëhen të ditura specifikat e saj

Turqia prezantoi një makinë fluturuese - ja si duket ajo, bëhen të ditura specifikat e saj

Auto
Kalo në kategori