Eva Longoria pëlqente të bënte blerje të lira për paraqitjet në tapetin e kuq.

Aktorja, e cila po merr pjesë në Festivalin e Filmit në Kanë për herë të 17-të këtë vit, dëshmoi se nuk duhet të shpenzoni shumë për t’u dukur përrallore – në fakt, ajo veshi një fustan me vlerë 37 euro në paraqitjen e saj të parë në ngjarjen e famshme francez.

Longoria – e cila sërish doli në tapetin e kuq të Kanës 2022 këtë javë – së fundmi zbuloi momentin e saj të veshjes ekonomike për People, duke shtuar se ajo “nuk e kishte idenë se çfarë ishte Kana” në atë kohë.

Reklama

“Isha sikur, do të vishja vetëm këtë, këtë flori të thurur, që ndihem mirë”, tha ajo për pamjen e saj të përballueshme, të veshur një vit pas premierës së shfaqjes së saj hit “Desperate Housewives”.

Reklama
Veshjet më të bukura nga nata e parë në tapetin e kuq të Festivalit të Filmit në Kanë Veshjet më të bukura nga nata e parë në tapetin e kuq të Festivalit të Filmit në Kanë

“Askush nuk do ta dinte se ishte një fustan 37 eurosh”, tha ajo, duke shtuar, “Nuk ka të bëj me fustanin, ka të bëj me gruan që vesh fustanin.”

Foto: WireImage

Fustani i floririt me një të pasme të kryqëzuar erdhi nga një butik në Melrose Avenue dhe Longoria ndau një gjë qesharake nga tapeti i kuq për origjinën e tij.

Si zëdhënëse e L’Oreal Paris, Longoria u pyet nga presidenti i kompanisë në atë kohë se nga kush ishte veshur, gjë që çoi në një konfuzion.

Reklama

Foto: WireImage

“Isha si, çfarë do të thuash? Është e imja”, tha ajo. “Të gjithëve u pëlqeu fustani, dhe unë mendoja se ishte vetëm nga Melrose!”.

Adriana Lima shfaq barkun e rrumbullakosur gjatë pjesëmarrjes në Festivalin e Filmit në Kanë Adriana Lima shfaq barkun e rrumbullakosur gjatë pjesëmarrjes në Festivalin e Filmit në Kanë

Këtë vit, pamja e saj në Kanë ka qenë shumë larg ditëve të saj ekonomike në tapetin e kuq.

Reklama

Foto: Getty Images

Ylli veshi një fustan të zi, të tejdukshëm, Alberta Ferretti të mbuluar me tyl për ceremoninë e hapjes në Kanë të martën, por rezulton se fustani nuk ishte zgjedhja e saj e parë.

Meryem Uzerli, e njohur si “Sulltanesha Hyrrem” mahnit me paraqitjen në hapjen e Festivalit të Filmit në Kanë Meryem Uzerli, e njohur si “Sulltanesha Hyrrem” mahnit me paraqitjen në hapjen e Festivalit të Filmit në Kanë

Longoria i tha People se veshja ndodhi “rastësisht” sepse zgjedhja e saj origjinale nuk do të ndryshohej me kalimin e kohës. Megjithatë, kur pa fustanin spektakolar të Ferrettit, ajo u dorëzua menjëherë. /Telegrafi/