Modelja shtatzënë zbukuroi tapetin e kuq të premierës së “Top Gun: Maverick” në Festivalin e Filmit në Kanë të mërkurën.

40-vjeçarja njoftoi se ishte në pritje të fëmijës së saj të tretë (dhe të parin me të dashurin Andre Lemmers) në shkurt dhe debutoi në shfaqjen e Balmain gjatë Javës së Modës në Paris pak më vonë.

Modelja ktheu kokën me një fustan të mrekullueshëm mëndafshi me një prerje të madhe për të treguar barkun e saj të rrumbullakosur.

Kombinimi i modës përpara përmbante mëngë të gjata si dhe një fund të rrjedhshëm, me të çarë deri në kofshë, duke treguar këmbët e saj të pabesueshme.

Veshjet më të bukura nga nata e parë në tapetin e kuq të Festivalit të Filmit në Kanë Veshjet më të bukura nga nata e parë në tapetin e kuq të Festivalit të Filmit në Kanë

Veshja e modeles braziliane u kompletua me një parzmore gjoksi avangarde që e përqafoi trupin e saj dhe ia zbuti shpatullat.

Në prill, ajo eci në pistën e Alexander Wang e veshur me një fustan të shkurtër të zi të ngjashëm me një prerje të madhe rreth mesit të saj.

Të gjitha lajmet nga Adriana Lima Të gjitha lajmet nga Adriana Lima

Lemmers e shoqëroi Limën në tapetin e Kanës, teksa mbante duart në barkun e saj.

Më herët gjatë ditës, Lima zbuloi se është në kopertinën e Elle Brazil, e cila nuk ka veshur asgjë veç zgjatjes së flokëve dhe një rrip rreth stomakut të saj shtatzënë. /Telegrafi/

View this post on Instagram

A post shared by Adriana Lima (@adrianalima)