0Shares

Flokët jo kot konsiderohen si perlë dhe janë një prej detajeve kryesore më atraktive të bukurisë tuaj. Padyshim që ato duhet të jenë po aq të mahnitshme sa ju, dhe për të arritur këtë, gjëja më e rëndësishme është që flokët të jenë të shëndetshme.

Për të pasur flokë të shëndetshme duhet të ushqehet lëkura e kokës në mënyrë që ato të mos bien dhe të ruajnë trashësinë.

Disa prej ushqyesve më të mirë të lëkurës së kokës që rikthejnë bukurinë e flokut tuaj dhe ndalojnë rënien e tyre janë meli dhe fara e sojës. Ekstraktet e tyre janë përdorur gjerësisht në lloje të ndryshme të terapive për flokë duke qenë se janë jashtëzakonisht të dobishme për ushqyerjen e  rrënjës së flokëve dhe ndikojnë në rritjen e suksesshme të tyre.

Një prej produkteve më të njohur që përmbajnë pikërisht ekstrakt të melit dhe proteinë të hidrolizuar të sojës është Erbolario. Përveç që ndalon rënien e flokëve ky shampon ndikon edhe në rritjen e tyre dhe është i rekomandueshëm për përdorim të shpeshtë dhe për një periudhë të gjatë kohore, duke u kombinuar me shampona të tjerë specifik.

Pa marrë parasysh se çfarë lloji të flokëve keni, me përdorimin e këtij shamponi ju nuk do të ankoheni për rënien e tyre dhe flokët tuaj do të kthejnë bukurinë e tyre përrallore. Duke e përdorur atë rregullisht do të mbani flokët tuaj natyrshëm të shëndetshëm, me shkëlqim dhe të butë pa shumë përpjekje, gjithçka që ju duhet është një sasi e vogël e produktit Erbolario dhe një masazh e shkurtë në rrënjët e flokëve tuaj.

Njëjtë si bukuria e flokëve as Erbolario nuk duhet të mungojë asnjëherë në listën e shamponëve tuaj.

Për më shumë kontaktoni në: +381 38 77 11 11  ose vizitoni http://erbolario-ks.com.

Të Ngjajshme
Shfaq Komentet (0)